RTÉ poszukuje wykonawcy projektu

Stacja telewizyjna RTÉ ogłosiła przetarg na wykonanie prac modernizacyjnych swojego głównego studia, z którego nadawane są wiadomości RTÉ News – Six One.

 

Ogółem na remont przeznaczono kwotę 1,7 mln € netto, a prace modernizacyjne obejmą m.in. grafikę internetową, system oświetlenia, wymianę kamer, a i zmianę anturażu samego studia, aby nadać mu nowoczesny wygląd.

W obecnym studiu RTÉ ma powstać również dodatkowa strefa prezentacji, a w tej dziennikarze prowadzić będą wywiady z zaproszonymi gośćmi, ale i znajdzie się nowoczesny ekran, na którym w formie graficznej lub wideo prezentowane będą szablony i materiały przygotowane przez stację.

RTÉ chce również zamontować w studiu nowy system oświetlenia LED, które może dostosowywać się do potrzeb nadawcy, a i tworzyć klimat „światła słonecznego”.

 

Ostatnia tak duża modernizacja studia RTÉ News miała miejsce w 2009 roku i chociaż stacja wprowadziła pewne usprawnienia i innowacje, nie było one aż tak głębokie.

 

RTÉ informuje, że więcej informacji na temat przetargu zasięgnąć można dzwoniąc do działu technicznego RTÉ, a o kontrakt na wykonanie mogą starać się wszystkie firmy, które uznają, że mają wystarczające doświadczenie w podobnych realizacjach.

Oferty składać należy do 9 lipca tego roku, a powinny zawierać wszystkie informacje, jakie w dokumentacji remontowej zawarł nadawca.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: RTÉ News

Podziel się z innymi
Theresa May broni na
Większe bezpieczeń
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »