„Rodzinie” odebrano samochody

W ramach prowadzonych działań operacyjnych funkcjonariuszom z CAB udało się odzyskać 10 luksusowych samochodów.

 

Policjanci z CAB od wielu miesięcy obserwowali poczynania „Rodziny”, czyli jednej z grup przestępczych, działającej przede wszystkim na terenie zachodniego Dublina. Wcześniejsze przypuszczenia zostały potwierdzone wczoraj, kiedy podczas nalotu na jedną z „dziupli”, funkcjonariusze znaleźli w niej kilka samochodów o dużej mocy, a te wcześniej skradziono w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Republice.

Co ciekawe, złodziejska dziupla działała prawie oficjalnie, bo mieściła się w jednym z salonów samochodowych, więc nie było niczym dziwnym, że na palcu przed salonem stało niekiedy kilkadziesiąt samochodów.

 

W ramach przeprowadzonej akcji policja przejęła osiem samochodów marki Range Rover oraz dwa BMW serii X5. Jak dodają śledczy z CAB, wszystkie zatrzymane samochody należały do pojazdów luksusowych, więc i ich ceny były wysokie.

Rzecznik prasowy CAB powiedział:

Dziesięć wartościowych pojazdów użytkowych zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura ds. Przestępstw Kryminalnych, wszystkie pod zarzutem przestępstw związanych z oszustwem dotyczącym wyłudzeń VRT.

 

Gang narkotykowy – znany jako “Rodzina” – kontroluje dużą część handlu heroiną i kokainą w Ballyfermot, Clondalkin i Tallaght. Gang ma również powiązania z przestępcami z grupy Kinahana, ale działają niezależnie, a  i są zaangażowani w import narkotyków do kraju z Hiszpanii i Holandii.

W ramach operacji zatrzymanych zostało kilka osób, jak się podejrzewa, zamieszanych w sprawę.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: CAB

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Zaćmienie księżyc
Unia Europejska sfin
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »