„Rodzina to fundament ustroju społecznego państwa”

– Dla mnie – jako Prezydenta – rodzina, jako instytucja, jest ważna. Uważam, że stanowi absolutny fundament społecznego ustroju państwa – podkreślił Prezydent Andrzej Duda, inaugurując kolejną konferencję w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”.

 

Uczestnicy debaty „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie”, która odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim, zastanawiali się, czy rodzina – jako instytucja – i jej prawa są w wystarczającym stopniu zagwarantowane konstytucyjnie.

 

Zobacz także:Wystąpienie Prezydenta RP na konferencji „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie”

Prezydent RP zwracając się do gości uczestniczących w dyskusji, stwierdził, że rodzina – pojmowana właśnie jako instytucja – powinna mieć swoje miejsce w Konstytucji. – Są konstytucje, które w taki sposób podkreślają rolę rodziny, wskazując ją jako fundament ustroju społecznego, podstawową jednostkę, jaka występuje w społeczeństwie – tłumaczył Prezydent Andrzej Duda.

 

Jednocześnie zwrócił uwagę na trzy podstawowe – jego zdaniem – elementy składające się na wyjątkową rolę rodziny: na jej charakter rozwojowy, wychowawczy i opiekuńczy. – To są wszystkie zagadnienia dotyczące rodziny, wagi rodziny z punktu widzenia państwowego – podkreślił Andrzej Duda.

 

Poniedziałkowa debata w Pałacu Prezydenckim była siódmą konferencją na szczeblu eksperckim, a czwartą, która odbyła się w Warszawie w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”. Wzięli w niej też udział ministrowie KPRP, w tym Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, pełniący rówież funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej konstytucji. (BZ)

Prezydent.pl>>>

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Michał Żebrowski:
Pierwsze posiedzenie
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »