Rekordowa sprzedaż H&M w Polsce

Konrad Krasuski, reportert Bloomberg News w Warszawie, zwrócił uwagę, że H&M wyjątkowo dobrze rozwija się ostatnio w Polsce. Jej sprzedaż w okresie od czerwca do sierpnia wzrosła aż o niemal jedną piątą w porównaniu do danych sprzed roku – do kwoty 1,8 mld koron szwedzkich, a więc około 740 mln zł – podaje portaltechnologiczny.pl

W Europie zatem polski wynik H&M jest najlepszy – nie licząc Islandii, ale tam sieć ma tylko dwa sklepy, więc trudno porównywać wyniki z odległej wyspy ze sprzedażą w 182 placówkach szwedzkiej sieci nad Wisłą.

Polsce H&M sprzedaje więcej odzieży i akcesoriów niż np. w Norwegii i trochę tylko mniej niż w Korei Południowej. Na liście najważniejszych rynków dla szwedzkiego sprzedawcy odzieży zajmujemy miejsce z początkiem drugiej dziesiątki – na blisko 60, na których działa on bezpośrednio.

Akcje H&M na giełdzie w Sztokholmie w czwartek rano zyskiwały nawet 11 proc. Szwedzkiej firmie udało się zwiększyć przychody – w trzecim raportowanym kwartale wzrosły o 9 proc. do niemal 56 mld koron, w tym aż o 32 proc. powiększyła się sprzedaż online.

Ponadto firma poinformowała, że nie będzie już musiała brutalnie ciąć kosztów w związku z problemami ze sprzedażą, które ciążyły jej od co najmniej kilku kwartałów. Przypomnijmy, że z początkiem wiosny H&M raportowało, że ma w magazynach ubrań za aż 4,3 mld dol.

W Szwecji sieć np. testuje mniejsze placówki, ale za to z droższymi ubraniami z wyższej półki, w których dodatkowo próbuje organizować specjalne pokazy, na których wejście jest wyłącznie dla zarejestrowanych klientów sieci.

Źr: DlaHandlu.pl>>>

DlaHandlu.pl - pełny obraz handlu: rynek, konsument, trendy

Podziel się z innymi:
Coraz mniej rodzin z
Lustereczko, powiedz
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »