Prezydent: Liczę, że Rada w zmienionym składzie będzie pracowała jeszcze lepiej

7 lutego 2018 roku Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał w skład Rady Dialogu Społecznego następujące osoby:

  • Jerzego Kwiecińskiego – Ministra Inwestycji i Rozwoju;
  • Joachima Brudzińskiego – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;
  • Łukasza Szumowskiego – Ministra Zdrowia;
  • Wiesława Janczyka – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialnego za budżet.
  • Teresę Czerwińską – Ministra Finansów (akt powołania zostanie wręczony w terminie późniejszym).

​Prezydent przypomniał, że nominacje do RDS mają związek z rekonstrukcją rządu.

Wyraził zadowolenie z dotychczasowych prac Rady. – Rada, która pracuje zaledwie od dwóch lat – w tym roku rozpoczyna się trzeci rok pracy – jak do tej pory jest sukcesem- powiedział Andrzej Duda. Dodał, że zajęła się wieloma sprawami ważnymi dla polskiego państwa, a związanymi z pobudzeniem rozwoju gospodarczego i zwiększeniem zamożności polskiego społeczeństwa.

Zobacz także:Wystąpienie Prezydenta RP podczas uroczystości powołania nowych członków rządu w skład Rady Dialogu Społecznego

 

– Liczę na to, że Rada będzie pracowała teraz, w tym zmienionym składzie, jeszcze sprawniej niż do tej pory. Wierzę, że Państwo Ministrowie szybko osiągną już pewien stopień wprawy w pracy w Radzie, będą widzieli, jakie mechanizmy działają, i znakomicie wpiszą się w tę dotychczasową działalność. I tego Państwu życzę z całego serca – zarówno tym, którzy dzisiaj zostali do Rady powołani, jak i pozostałym członkom Rady: aby ta współpraca rozwijała się dobrze – podkreślił Prezydent. (MK)

 

 

W Radzie Dialogu Społecznego zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz Prezydenta RP, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący RDS co roku się zmieniają; na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. Obecnie przewodniczącą RDS jest szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zobacz także:Prezydent powołał Radę Dialogu SpołecznegoPrezydent przedstawił projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

 

Prezydent.pl>>>

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Izabela Janachowska:
Spotkanie ministra C
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »