Ponownie straszą nas upałami

Jak odgraża się James Madden z Exacta Weather, Irlandia i Wielka Brytania powinny być przygotowane na czerwcowe upały.

 

Modele meteorologiczne pokazują jakoby, a i tajemniczy układ frontów atmosferycznych, że wkrótce nad wyspy dotrze fala upalnego zwrotnikowego powietrza, a wraz z nim słoneczna pogoda. Na przygotowania mamy jeszcze trochę czasu, więc nie trzeba się śpieszyć z zakupem okularów przeciwsłonecznych i kremów z filtrem, ale nie odkładajmy tego w nieskończoność.

Okazuje się, że już w czerwcu mamy zmagać się z temperaturami przekraczającymi znacznie 20 stopni Celsjusza, a nie jest wykluczone, że spora część naszej wyspy, dotknięta zostanie 30 stopniami ciepła.

 

Prognostycy twierdzą, że temperatury zaczną swój stopniowy wzrost już wkrótce, a pierwsze oznaki zbliżającej się spiekoty mamy ujrzeć w końcówce tego miesiąca. Co dla niektórych istotne, James Madden jest przekonany, że June Bank Holiday, przypadający na 4 czerwca, będzie już słoneczny i gorący.

Wtedy temperatura ma przekroczyć magiczną dwudziestkę, a później będzie tylko gorzej, tj. lepiej, czyli cieplej.

Upały mają trwać nawet kilka dni, a meteorolodzy mówią, że nawet pięć.

 

Niestety obecnie będziemy musieli zmagać się jeszcze z normalną pogodą, a nie jest wykluczone, że w najbliższych dniach zjawiska pogodowe będą gwałtowne.

Bogdan Feręc

Źr: Exacta Weather

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Papież Franciszek u
Dziewczynka zaatakow
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »