Pomimo wszystko jest dumny

Właśnie mija rok od chwili, kiedy premierem Republiki Irlandii został Leo Varadkar, nawiasem mówiąc, najmłodszy polityk z dotychczas piastujących ten urząd.

 

Pomimo kryzysu mieszkaniowego, pomimo kryzysu służby zdrowia, pomimo innych problemów, jakie toczą ten kraj, a i pomimo rosnącej przestępczości, premier jest dumny z pierwszego roku urzędowania.

Prezentując swoje 12-miesięczne dokonania na specjalnie z tej okazji „wywołanej” konferencji w Dublinie, szef Rady Ministrów został skrytykowany przez przeciwników politycznych, za brak odpowiednich działań w sprawach najbardziej istotnych dla Irlandii, czyli właśnie w kwestii mieszkalnictwa, lecznictwa zamkniętego oraz bezpieczeństwa.

 

Leo Varadkar bronił się przed zarzutami i nie ukrywajmy, używał do tego znanych już ze wcześniejszych wystąpień sloganów, jednak zwolennicy premiera uznali, że doskonale poradził sobie z oponentami, czyli odtrąbiono kolejny sukces premiera.

 

Premier mówił też o sukcesach partii, którą prowadzi, a i o dalszych planach, jakie „dotknąć” mają Irlandię.

Leo Vardakar wspomniał również, że to za jego kadencji społeczeństwo Irlandii stało się bardziej nowoczesne oraz zezwoliło parlamentowi na uchylenie przepisów aborcyjnych. Premier mówi również o sukcesach na polu międzynarodowym, ale te jakby wypadały blado, w porównaniu do ogólnego wydźwięku wystąpienia.

 

Niezależnie od tego, co mówił premier, jak głęboko zakorzeniona jest w nim chęć pokazania się w dobrym świetle, a pomagają w tym szeroko zakrojone działania PR-owe, należy przyznać rację liderowi Fine Gael, bo Irlandia się rozwija, a to podkreślał w wystąpieniu kilka razy.

 

Pomimo wszystko, gratulujemy premierowi Varadkarowi sukcesu medialnego i życzymy wielu lat na zajmowanym stanowisku, bo taki najgorszy to on nie jest.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Gov.ie/The Times

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Unia Europejska sfin
Kolejna seria
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »