POLSKIE PIŁKARKI POKONUJĄ IRLANDKI 4-0! BRAWO!

Reprezentacja Polski „A” drużyny kobiecej w towarzyskim meczu wygrała w Ostródzie z Irlandią 4:0. To bardzo dobry wynik osiągnięty po dobrym meczu. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie najpierw wynik otworzyła Natalia Chudzik z rzutu karnego (za faul na Winczo), później fenomenalny strzał z dystansu oddawała Gabriela Grzywińska, a następnie Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor wpisały się na listę strzelczyń.

To wysoki wynik. Irlandia w rankingu FIFA jest na 30. miejscu, a Polska na 35. pozycji. Wygraliśmy z rywalem z tej samej półki na której się znajdujemy. Bez wątpienia był to mecz towarzyskich z rodzaju tych, których powinno być jak najwięcej, a niestety jak dotychczas kadra selekcjonera Miłosza Stępińskiego dość rzadko zmierzyła się zespołami chociaż teoretycznie ciut lepszymi od nas.

Następne zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się za miesiąc. Wówczas zagramy towarzystwo z mocną Hiszpanią i słabą Bośnią i Hercegowiną. Na tym kadra zakończy rok. Pięć dni przed meczem z Ostródą odbył się jeszcze mecz towarzyski z Estonią na wyjeździe, który wygraliśmy 3:0 ale w tym starciu grały rezerwowe zawodniczki – przymierzane do gry w seniorskiej kadrze narodowej.

 

 

 

 

Zródło: kobiecapilka.pl

Zdjęcia: Paula Duda/PZPN

Polscy Fani z Irlandii

Podziel się z innymi:
[VIDEO] Łatwiej odz
Spotkanie ministra J
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »