POLSKA v IRLANDIA

Po raz 28 spotkają się ze sobą reprezentacje piłkarskie Polski i Irlandii. Tym razem zagrają w spotkaniu towarzyskim na Wrocławskim stadionie. Mecz raczej bez “większej stawki”, a bardziej “testowy” przed kolejnymi meczami w Piłkarskiej Lidze Narodów. Dla nas, mieszkających na Zielonej Wyspie nabiera jednak specjalnego znaczenia. Pewnie będzie jednym z głównych tematów poruszanych w rozmowach z “miejscowymi wyspiarzami”…😉

Więc warto poznać trochę przedmeczowych faktów…
1. Aktualnie w rankingu FIFA obie drużyny dzieli różnica jedenastu miejsc. Na 18 pozycji plasuje się reprezentacja Biało-Czerwonych. Z kolei na 29 miejscu zadomowili się trójkolorowi.
2. Ogólnie w 27 rozegranych spotkaniach z udziałem obu teamów jedenaście razy szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Polacy, w 10 meczach miał miejsce remis, a w sześciu potyczkach górą byli Irlandczycy. Mamy też korzystniejszy bilans strzelonych bramek 43 do 29.
(Pełny bilans spotkań i statystyki znajdziecie na : http://www.hppn.pl/repre…/bilans-miedzypanstwowy/13,Irlandia)
3. Już po raz drugi w historii Polska zagra z Irlandią na obiekcie we Wrocławiu. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1973 roku, gdy Biało-Czerwoni na Stadionie Olimpijskim pokonali wyspiarzy 2:0. Obie bramki dla polskiej ekipy zdobył wówczas Włodzimierz Lubański, a mecz także miał charakter towarzyski.
Dodać należy, że reprezentacja Irlandii rozegrała z Polską więcej meczy towarzyskich niż z jakąkolwiek inną drużyną, a od pierwszego spotkania minęło już 80 lat…


Miejmy nadzieję, że i tym razem wygramy we Wrocławiu…
DO BOJU POLSKO (!) DO BOJU BIAŁO-CZERWONI (!) 

Przemysław Zbieroń
Fot. Google
Shamek w Dublinie – Radio PL
Radio PL Polska-IE Polscy Fani z Irlandii Łączy nas piłka

Podziel się z innymi:
Zamknięto tylko czt
Nagła zmiana stanow
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »