“Polish Culinary Paths” – publikacja o kuchni polskiej (PL – ENG)

“Polish Culinary Paths” to opowieść o polskiej kulturze kulinarnej wzbogacona szesnastoma tradycyjnymi przepisami. Autorką publikacji jest  Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej i kierownik Food Studies na Uniwersytecie SWPS.

Książka prezentuje historię produktów i potraw oraz ukazuje jak zmieniała się dieta mieszkańców Polski na przestrzeni wieków. Jedzenie odgrywa ogromną rolę w życiu ludzi. Jest nie tylko źródłem energii, ale ważnym elementem kultury. Pojawia się w legendach, sztuce, przypisuje się mu znaczenie symboliczne. Pełni też ważne funkcje społeczne, nic bowiem tak nie zbliża ludzi, jak wspólny posiłek.

Książka zdobyła Prix de la Littérature Gastronomique przyznawaną przez Académie Internationale de la Gastronomie, dwie główne nagrody w kategoriach: Diplomatic Gastronomy (Embassy Cookbook) i Eastern Europe Cuisine w konkursie Gourmand World Cookbook Awards (Kulinarne Oskary), Nagrodę Magellana oraz Diamond Cusine Awards w Chinach. Publikacja dostępna jest też w innych bezpłatnych wersjach: chińskiej, japońskiej, koreańskiej i wietnamskiej.

English version:
https://issuu.com/msz.gov.pl/docs/polish_culinary_paths

Z poważaniem,

– Magdalena Tomaszewska-Bolałek –
https://www.instagram.com/kuchniokracja 
http://www.kuchniokracja.hanami.pl 
http://www.facebook.com/Kuchniokracja

Podziel się z innymi:
Tricity office marke
Szef Banku Centralne
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »