Pogoda będzie mieszana

Weekend będzie prezentował się typowo dla tej pory roku w Irlandii, bo będziemy mieli przegląd wszystkich właściwie zjawisk pogodowych, jakie mogą w tym okresie zawitać na wyspę.

 

Piątek rozpocznie się mokro i wietrznie, a deszcz padać będzie raczej wszędzie. Najcięższe opady na zachodzie i w południowej części kraju, a nieprzyjemne warunki spotęguje bardzo silny wiatr. Taka pogoda utrzyma się przez większość dnia, chociaż przewiduje się stopniową poprawę irlandzkiej jesienno-zimowej aury. Termometry pokażą dzisiaj od 9 do 12 stopni Celsjusza.

W nocy przelotne opady, wiatr umiarkowany, miejscami silny, a temperatura minimalna 3 stopnie. Na północy kraju możliwe przygruntowe przymrozki.

 

Sobota to prawdziwa pogodowa karuzela, bo będziemy mieli i deszcz i chwile ze słońcem, ale pojawią się też grad oraz burze z piorunami. Wiatr będzie umiarkowany w czasie burz porywisty, a temperatura maksymalna wyniesie 11 stopni.

W nocy przelotne opady i temperatura minimalna 2 st. C. Na północy w miejscach z rozpogodzeniami możliwe przygruntowe przymrozki.

 

Niedziela bardziej słoneczna, ale nie zabraknie przelotnych opadów deszczu, a i nadal możliwe będą burze oraz grad. Pogoda poprawi się w godzinach popołudniowych, ale za to odczujemy wtedy spadek temperatury, a termometry tego dnia pokażą maksymalnie 12 stopni. Wiatr umiarkowany.

 

W przyszłym tygodniu pogoda podobna do tej, którą prezentować ma weekend.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Znajdź nas:

DIALOG Open Day for
Komisja podnosi prog
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn