Piotr Słotwiński: XIII Narodowa Pielgrzymka Polaków do Knock

W sobotę 9 czerwca b.r. miała miejsce XIII Narodowa Pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Knock. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było: “Rodzina miejscem głoszenia Ewangelii i przeżywania wspólnoty z Chrystusem”. Pielgrzymkę poprowadził ks. Paweł Bandurski, przełożony prowincjalny prowincji Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Północnej. Grupę z Cork poprowadzili ks. Piotr Galus i ks. Rafał Zielonka.

W programie tegorocznej pielgrzymki były: Droga Krzyżowa, różaniec w intencji Światowego Spotkania Rodzin, spotkanie modlitewne “Jezus mówi mówi do nas przez Ewangelię“, msza św. z sakramentem namaszczenia chorych i na zakończenie – agapa. Polacy mieszkający w całej Irlandii pielgrzymują do Knock już po raz trzynasty, ale jednocześnie miała miejsce I Piesza Pielgrzymka Polaków do Knock: nasi Rodacy wyruszyli z Charlestown i po pokonaniu 23 kilometrów – dotarli do Knock.

W Pielgrzymce Polaków do Knock wziąłem udział po raz ósmy /pierwszy raz – podczas V Pielgrzymki w 2010 r./, chociaż w tamtejszym Sanktuarium Maryjnym byłem już dziesiąty raz /pierwszy raz – w 2009 r./ W zeszłym roku niestety nie mogłem być.

Poniżej – kilka zdjęć i krótki filmik z pielgrzymki. Więcej zdjęć można zobaczyć w galerii na moim fb: LINK.

Piotr Słotwiński

Galeria zdjęć>>>

Źr: piotrslotwinski.com>>>

Podziel się z innymi
Batoniki z plastikie
SKANDAL NA FESTIWALU
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »