Piloci Ryanair ogłosili dwa kolejne dni strajkowe

Ledwie zakończył się strajk irlandzkich pilotów Ryanair, a reprezentujący ich związek zawodowy ogłosił dwa kolejne dni ze strajkami.

 

Akcje protestacyjne mają być wyrazem protestu wobec Ryanair, który jakoby nie wdraża w firmie zapowiedzianych wcześniej zmian, chociaż uważny obserwator zauważy, że to właśnie strona związkowa, lekko naciąga fakty.

Oprócz braku reakcji na propozycje rozmów, których padało ze strony przewoźnika wiele, dopiero na dzień przed 24 godzinnym strajkiem udało się doprowadzić do rozmów, zakończonych jednak niepowodzeniem.

 

Strajk obył się, miał wpływ na około 6.000 pasażerów Ryanair, a w chwilę po jego zakończeniu IALPA, reprezentująca pilotów w Irlandii, poinformowała, że na tym nie koniec. Zgodnie z zapowiedziami kolejne dwa 24-godzinne strajki zaplanowano na 20 i 24 lipca tego roku, czyli za tydzień.

 

Tym razem może się nie udać irlandzkiej linii znaleźć zastępstwa dla strajkujących pilotów, bo to i bardzo krótkie odstępy czasu, a i termin podany został w ostatniej chwili, co można uznać, że wywieranie presji na władze przewoźnika.

 

W dzisiejszym porannym oświadczeniu Ryanair czytamy, iż wszystkie irlandzkie loty, a jest ich 262, działają już normalnie, a linia postara się zminimalizować utrudnienia w kolejnych dniach strajkowych.

Ryanair zaproponował również utworzenie specjalnej grupy, która miałaby wypracować plan porozumienia, a ten będzie realizowany, po jego akceptacji. Wg przewoźnika, działania związkowców, główny wpływ mają na pasażerów, ale i pilotów z innych baz, którzy zastępowali strajkujących.

 

Rzecznik Fórsa stwierdził, że brak porozumienia przed strajkiem jest wynikiem problemów, jakie pojawiły się podczas prowadzonych rozmów i grupa robocza nie była w stanie osiągnąć porozumienia, aby rozwiązać problemy.

Rzecznik poinformował również, że Fórsa nie ma dalszych planów rozmów z Ryanair.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair/Fórsa

Podziel się z innymi:
Co będzie się pali
Ceny rosną, ale Irl
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »