Pierwszy miesiąc i już sukces

Departament Finansów Irlandii podliczył wpływy z podatków za styczeń 2018 roku i okazuje się, że pierwszy miesiąc przyniósł Skarbowi Państwa znaczną nadwyżkę.

 

W analogicznym okresie roku ubiegłego nadwyżka z tytułu podatków rządowych wynosiła 1.47 mld €, natomiast za styczeń tego roku zamknęła się kwotą 1.53 mld €. Departament Finansów oprócz zadowolenia, z jakim zaprezentował dane, stwierdza, iż to „bardzo dobry początek roku”.

Dochody kraju ogółem wyniosły za styczeń tego roku 5.02 mld €, co stanowi wzrost w porównaniu ze styczniem 2017 roku o 4,9%, czyli o 236 mln €.

 

Nieoczekiwanie więcej pieniędzy udało się zebrać z podatku VAT i nadwyżka wynosi 2.445 mln € (5,7%). Wzrosły też styczniowe wydatki i kwota była o 5,4% większa w porównaniu z rokiem  ubiegłym. O 6,6% powiększyły się wpływy z podatku dochodowego, a podatek akcyzowy przyniósł do budżetu więcej o 2,3%. Ogromny wzrost widać w dochodach z wpływów skarbowych i te podniosły się o 47,3% w przeliczeniu rok do roku.

 

Komentując wyniki minister finansów Paschal Donohoe wyraził nadzieję, iż trend wzrostowy jest trwały i również kolejne miesiące dadzą wyższe wpływy do państwowej kasy. (BF)

Zdj: pixabay.com/en/calculator-calculation/tax

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Rząd pomoże kupić
Czy zmieni się syst
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »