Pięć kufelków, a nie więcej

Najnowsze ogólnoświatowe badanie ilości spożywanego alkoholu w poszczególnych krajach mówi też o Irlandii, w której średnio w przeliczeniu na głowę przypada 8,5 kufli piwa na tydzień.

 

Dawką bezpieczną ma być jakoby przelicznik czystego alkoholu zawarty w 5 kufelkach piwa, co znacznie zmniejszy ryzyko zapadnięcia na choroby serca, mówią naukowcy. Obecne irlandzkie dane mówią o wypijaniu 170 g czystego alkoholu na głowę mieszkańca Irlandii na tydzień, co oznacza 17 kufli Guinnessa na tydzień w przypadku mężczyzn i 11 kufli, które spożywają kobiety.

Badanie opublikowane w czasopiśmie medycznym „Lancet” wykazało, iż przekroczenie dawki 100 g czystego alkoholu na tydzień, doprowadziło już teraz do zwiększenia ilości zgonów w 19 rozwiniętych krajach na całym świecie.

 

40-letnie osoby spożywające tygodniowo 200 – 350 g alkoholi na tydzień, mogą wydłużyć swoje życie o trzy lata, jeżeli zredukują ilość wypijanego alkoholu o 50%. Co interesujące, osoby pijące najmniej, czyli od 100 do 200 gramów czystego alkoholu na tydzień, także mogą wydłużyć swoje życie, jednak tylko o 6 miesięcy i to w przypadku, jeżeli wypiją o połowę mniej trunków.

 

Sześć miesięcy? Czy to się opłaca? (BF)

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Stanowcze „NIE”
80 proc. polskich dz
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »