Papiescy bezdomni

Wizyta papieża staje się coraz bardziej kontrowersyjna, ale nie z powodu osoby Franciszka, a problemów, jakie zaczyna stwarzać jego przyjazd.

 

Oprócz zablokowania Dublina, gdzie spodziewana jest największa ilość pielgrzymów, doszedł sygnalizowany już wcześniej problem dotyczący osób bezdomnych, które zakwaterowane są awaryjnie w hotelach i pensjonatach.

Prezes Inner City Helping Homeless Anthony Flynn oraz organizacje pomagające osobom bezdomnym obawiają się, że właściciele hoteli i miejsc, w których wynajmowane są pokoje dla osób bez dachu nad głową, wypowiedzą wkrótce umowy i zakwaterowani w nich ludzie, będą musieli opuścić te miejsca.

 

Dzieje się tak z powodu wizyty Ojca Świętego w Irlandii, który pojawi się tutaj na dwa dni, ale hotelarze z okolic Dublina i Knock spodziewają się wielu gości z zagranicy, co pozwoli im zarobić sporo pieniędzy.

Już dzisiaj wiadomo, iż hotele podniosły i to znacznie ceny w okresie wizyty papieża, czyli liczą na duże zyski.

 

Podobnie może się stać w przypadku hoteli i pensjonatów, w których przebywają obecnie bezdomni, a to za sprawą umów, jakie podpisywane są z właścicielami kwater. Jak się okazuje, umowy skonstruowane są w taki sposób, iż wymuszają codzienne rezerwowanie pokoi dla bezdomnych, więc nic nie stoi na przeszkodzie właściciela pensjonatu, aby odmówił zakwaterowania w dniach poprzedzających wizytę, a także 25 i 26 sierpnia oraz kilka dni po pielgrzymce papieża do Irlandii.

 

Już teraz łatwo jest się przekonać, jak bardzo opłacalną dla hotelarzy będzie wizyta papieża, bo nawet pobieżna kontrola cen w irlandzkich hotelach ujawni, że ceny pokoi będą wyższe od 50 do nawet 100 procent.

Jeszcze gorzej będzie w dniach wizyty, bo wtedy ceny poszybują w górę o ponad 250%, ale tylko w przypadku ofert last minute.

 

Niestety ani rząd, ani organizacje pomagające bezdomnym, nie mają planu awaryjnego na czas wizyty i albo przeprowadzą „awaryjnych” mieszkańców hoteli do szkół, albo wyrzucą na ulice.

Pierwsze efekty działań hotelarzy mogliśmy obserwować już w tym tygodniu i kilka rodzin z dziećmi musiało nocować na posterunkach policji, aby nie spędzić nocy pod gołym irlandzkim niebem.

Bogdan Feręc

Źr: ICHH

Podziel się z innymi:
Tysiące ludzi pozos
Gdzie ukrywa się "C
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »