Paliwa najdroższe od 3 lat

Jak było do przewidzenia, najnowszy raport grupy AA Ireland, która przygląda się rynkowi paliw w Irlandii, pokazał wzrost cen paliw napędowych.

 

Tym samym paliwa w Irlandii są obecnie najdroższe od 3 lat, a to prawdopodobnie będzie miało swoje konsekwencje. Wg raportu litr benzyny kosztuje obecnie średnio 1,41 €, natomiast litr oleju napędowego średnio 1,31 €.

 

Politycy opozycji zapowiedzieli, iż wyjdą w tym tygodniu z inicjatywą, aby rząd obniżył akcyzę na paliwa, co może przyczynić się do spadku cen na stacjach benzynowych. Z przecieków z Ministerstwa Finansów wiemy jednak, iż minister niechętnie będzie patrzył na tę propozycję, gdyż może to zaburzyć wpływy akcyzowe do budżetu.

Tutaj trzeba liczyć teraz tylko na decyzję szefa rządu, bo to właśnie Leo Varadkar rozważy wszystkie za i przeciw, czyli zyski państwa przeciwstawione zyskom politycznym.

 

Ceny paliw będą wpływać również na irlandzki transport, a po zwiększeniu kosztów zakupu paliwa, straty przewoźników mogą zostać przerzucone na klientów, czyli po prostu towary w sklepach zdrożeją.

Bogdan Feręc

Źr: AA Ireland

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Irlandia wysoko w ra
Czy będzie magistra
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »