Ostrzeżenie przed podróżą

Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Irlandii, nie zalecają obecnie wyjazdów do Republiki Konga, gdzie wykryto i potwierdzono kolejne przypadki zakażeń wirusem Ebola.

 

Pierwsze informacje w tej sprawie pojawiły się w początkach tygodnia i mówiono wtedy o czterech przypadkach wirusa, natomiast teraz potwierdzono już jedenaście przypadków gorączki krwotocznej, co kazało poinformować mieszkańców Irlandii, iż mogą być zagrożeni, o ile udają się do Środkowej Afryki.

Wykryty wirus nie rozprzestrzenił się jeszcze na tyle, aby zagrażać całemu krajowi, a i państwom ościennym, jednak ze względów bezpieczeństwa, niektórzy sąsiedzi Konga, rozważają możliwość zamknięcia granic.

 

We wtorek władze Republiki Konga ogłosiły w mieście Bikoro, które położone jest około 400 km od stolicy epidemię, izolując jednocześnie ten teren.

Jak informuje Światowa Organizacja Zdrowia, to już 11 wybuch epidemii w tym kraju od chwili wykrycia wirusa w 1976 roku.

 

Z tego właśnie powodu, nie zaleca się wyjazdów w rejon Konga, mówią przedstawiciele ministerstw zdrowia i spraw zagranicznych.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Cierpliwości racz n
Rośnie ilość dewi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »