Ostrzeżenie! Irlandzkie plaże zanieczyszczone przez ścieki!

Tych siedem popularnych irlandzkich plaż zostało oznaczonych jako „niebezpieczne”, ze względu na obecność ścieków z ludzkimi odchodami.

Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ujawniła, że ​​siedem popularnych plaż w Irlandii uważa się za niebezpieczne i korzystanie z nich, może powodować poważne choroby. Raporty wykazały, że wiele domów w południowej części Dublina odprowadza ścieki bezpośrednio do morza, co ma wpływ na zanieczyszczenie wody. Podobna sytuacja ma miejsce w Galway.

 

EPA poinformowała: „Fakt, że jakakolwiek woda w kąpielisku została sklasyfikowana jako „niebezpieczna”, oznacza, że ​​istnieje ryzyko okresowego zanieczyszczenia mikrobiologicznego, które potencjalnie może powodować choroby, takie jak wysypka na skórze lub zaburzenia pracy jelit i żołądka. Zgodnie z przepisami dotyczącymi wody w kąpieliskach, władze lokalne są zobowiązane do umieszczania powiadomień dotyczących sezonu kąpielowego, doradzając ludziom, aby nie wchodzili do wody. Może to obejmować całkowity zakaz kąpieli, jeśli dojdzie do poważnego zagrożenia zanieczyszczeniem”.

„Niebezpieczne” plaże to:

– Sandymount Strand, Dublin

– Merrion Strand, Dublin

– Loughshinny, Dublin

– Portrane, Dublin

– Rush South, Dublin

– Ballyloughane, Galway

– Clifden, Galway

 

 

Plaże miejskie są określane jako bardziej niebezpieczne od plaży zlokalizowanych przy małych miejscowościach lub wsiach.

Według EPA głównymi przyczynami są niewłaściwe połączenia odprowadzania wód powierzchniowych i ścieków z gospodarstw domowych. Skażone ciecze powinny być prawidłowo przetwarzane przez firmy, Irish Water i lokalne władze, przed uwolnieniem ich do środowiska naturalnego.

Magdalena Graszk

 

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Dziewczynka zaatakow
Mógł zabić 9 osó
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Specify Twitter Consumer Key and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Twitter Login to work

Specify LinkedIn Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for LinkedIn Login to work

Specify GooglePlus Client ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for GooglePlus Login to work

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »