Oskarżony Eoghan M.

Ministrowi Eoghanowi Murphy nie będzie łatwo doczekać do końca kadencji, a dzieje się tak za sprawą rosnącej bezdomności, a i bardzo niskiego tempa budowy domów socjalnych oraz podejrzeń o manipulację danymi.

 

Tym razem na celownik ministra budownictwa wzięła Sinn Féin, a dokładnie poseł Eoin Ó Broin. Ów parlamentarzysta powiedział, a właściwie oskarżył ministra Murphy’ego o niekompetencję. Poseł Ó Broin w emocjonalnym wystąpieniu dodał też, że minister „nie nadaje się na ten urząd”.

Murphy’emu członek Sinn Féin powiedział również, iż nie powinien zajmować się kwestiami bezdomnych, skoro manipuluje danymi o ich ilości.

Rzecz działa się na posiedzeniu Komisji Mieszkaniowej Oireachtas, która przesłuchiwała ministra w sprawie o nieścisłości w statystykach, a i usuwania z dokumentacji niektórych osób, czyli wykluczenie z grona bezdomnych, co w konsekwencji zafałszowuje wg opozycji prawdziwą ilość osób bezdomnych w kraju.

 

Jeszcze podczas posiedzenia Komisji, doszło do ciekawej sytuacji, ponieważ z kręgów opozycji wypłynęła informacja, a może plotka, że przygotowywany jest wniosek o wotum nieufności w stosunku do ministra Murphy’ego.

Jeżeli tak właśnie się stanie, to minister będzie miał kłopoty z utrzymaniem stanowiska, bo za odwołaniem ministra z pełnionej funkcji zagłosować mogą posłowie niezależni, a z całą pewnością całe Sinn Féin i niewykluczone, że Partia Pracy. Nie pomoże w tym przypadku nawet wstrzymanie się od głosowania Fianna Fáil, bo większość parlamentarna będzie niewielka, a na dodatek nie wiadomo, jak zagłosuje współtworzący rząd, a podzielony ostatnio Sojusz Niezależnych.

W takim przypadku równica głosów wynosi zaledwie 3 na korzyść Fine Gael, czyli wszystkie ręce na pokład, bo minister może stracić robotę.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Féin/Oireachtas

Podziel się z innymi
Komisja Europejska b
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »