Opóźnione opady

Opady i burze miały pojawić się już we czwartek, jednak trochę się spóźniły i dopiero dzisiaj pokażą swoje umiejętności.

 

W nocy burze występowały nad Ulsterem, ale nieśpiesznie przesuwają się nad resztę kraju, więc dzisiaj spodziewane są w centrum i zachodzie Irlandii. Nadal będzie ciepło, co oznacza temperatury od 20 do 23 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, podczas burz porywisty.

Met Éireann ostrzega, iż opady mogą być intensywne, a i powodować miejscowe zalania, a nawet niewielkie powodzie.

 

Sobota ciepła, a niektóre rejony kraju ogrzeją się nawet do 25 stopni. Zachmurzenie umiarkowane, więc i słońca będzie sporo. Meteorolodzy mówią o możliwych popołudniowych i wieczornych burzach, a i gdzieniegdzie obfitych opadach deszczu. Burze przede wszystkim w centrum i na zachodzie wyspy.

 

W niedzielę wzrośnie zachmurzenie, chociaż nadal będzie dużo słońca, a i temperatury bardzo przyjemne, bo przekraczające 20 st. C. Zapowiada się też przelotne, ale ulewne opady deszczu, a i nie zniknie niebezpieczeństwo popołudniowych burz. Tym razem grzmoty przeniosą się na południe kraju, chociaż i centrum może się ich spodziewać.

 

Poniedziałek suchy.

Bogdan Feręc

Źr: Met Éireann

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Będzie łatwiej odz
Wzrosły ceny konsum
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »