Ojciec Ted na scenie

Popularny i lubiany przez wiele osób serial komediowy „Father Ted” doczeka się swojej wersji musicalowej, a ta już wkrótce pojawi się na scenach Irlandii i Wielkiej Brytanii.

 

Twórca Ojca Teda Graham Linehan poinformował na swoim Twitterze, że znane z telewizji postacie, pojawią się teraz w wersji muzycznej. Spektakl wystawiany będzie pod tytułem: „Pope Ted – The Father Ted musical”, a muzykę do wersji scenicznej napisał Neil Hannon.

Muzyka do musicalu „Ojciec Ted” powstała w oparciu o temat przewodni „Boskiej Komedii”, dodał Hannon.

 

Podczas prac do stworzenia muzycznej wersji komedii o perypetiach kilku księży i ich gospodyni, którzy mieszkają na niewielkiej irlandzkiej wysepce Linehanowi pomagał Arthur Matthews.

 

W spektaklu nie zobaczymy niestety dwóch odtwórców serialowych ról, gdyż kreujący ojca Teda Frank Kelly zmarł w 2016 roku, a Dermot Morgan, czyli ojciec Jack w roku ubiegłym. Jak zapowiedzieli twórcy musicalu w niektórych przedstawieniach udział brać będą Ardal O’Hanlon – ojciec Dougal i oczywiście gospodyni plebanii pani Doyle – Pauline McLynn.

 

Nie zaplanowano jeszcze castingów, które mają wyłonić odtwórców ról w scenicznej wersji „Ojca Teda”, jednak już teraz wiemy, iż będą to postacie charakterystyczne.

 

Prasa zarzucała Grahamowi Linehanowi, iż jest to jeden z jego dowcipów, bo z tych jest znany, jednak autor powiedział:

To szczera prawda, a nie jeden z moich głupich dowcipów, obiecuję. Nie chciałem robić i mówić nic, dopóki nie pojawił się właściwy pomysł, a ten właśnie się urzeczywistnił.

 

Linehan dodaje, że wraz ze współtwórcą scenariusza Matthewsem, mieli doskonałą zabawę podczas pisania scenariusza do wersji muzycznej, a ta nie będzie ustępować serialowi.

 

Po opublikowaniu tej informacji na Twitterze pojawiło się mnóstwo komentarzy do wpisu, a wielbiciele przygód „Ojca Teda”, zaskoczeni są taką zapowiedzią. Część komentarzy mówiła też, iż strona Linehana została zhakowana, jednak autor w kolejnych swoich wypowiedziach, także dla prasy, potwierdza twitterowy wpis.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter – Graham Linehan

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Naukowcy w Francji z
Aer Lingus przypomin
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »