Ojciec próbował rękami „wygrzebać” syna z wraku samolotu!

Ojciec 7-letniego Kacpra, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej, w hrabstwie Offaly, w akcie rozpaczy i desperacji, próbował „wykopać” swojego syna “gołymi rękami” z samolotu, który spadł w bagna około 2 km od lotniska.

Krzysztof (Kris), miał być jednym z 16 spadochroniarzy, którzy dokonali rutynowego skoku z samolotu tuż przed katastrofą. Według doniesień, mężczyzna natychmiast udał się na miejsce wypadku i używając rąk, kopał gorączkowo, by uwolnić Kacpra.

 

7-latek zginął wraz z doświadczonym i szanowanym angielskim pilotem Niallem Bowditchem, kiedy ich samolot spadł na ziemię w pobliżu Clonbullogue około godziny 14:30 w niedzielę.

Naoczni świadkowie twierdzili, że samolot “po prostu spadł pionowo jak torpeda”, i że zaraz po tym usłyszeli “straszliwy ryk”, gdy się rozbił.

7-latek kochał samoloty a znajomi Krzysztofa z Irish Parachute Club powiedzieli, że ojciec i syn byli najlepszymi przyjaciółmi.

 

– Kacper zawsze był ze swoim tatusiem, dokądkolwiek ten się udał. Mieli specjalną więź i kochali samoloty. Maluch zawsze uwielbiał być blisko tych maszyn… Kto by nie był zafascynowany czymś takim w jego wieku? To takie smutne, że Kris musiał być świadkiem tego tragicznego wydarzenia. To, co zaczęło się jako radosny, pełen przygód dzień, zakończyło się taką nieopisaną stratą. Kacper miał całe życie dopiero przed sobą… – powiedział bliski przyjaciel rodziny.

Chłopiec był uczniem szkoły Sacred Heart of Jesus w Blanchardstown. Nauczyciele byli wczoraj tak pogrążeni w smutku, że nie byli w stanie złożyć żadnego oświadczenia.

Dzisiaj w szpitalu w Midlands mają zostać przeprowadzone sekcje zwłok 7-latka oraz pilota Nialla Bowditcha.

Dla rodzin ofiar utworzono specjalną stronę gofundme:

https://www.gofundme.com/help-support-kris-Billy-families

Magdalena Graszk

Sprostowanie:

“Nieprawdą jest, że na pokładzie samolotu był ojciec chłopca. Ojciec został na ziemi i w tym wylocie nie oddawał skoku. Nieprawdą jest, że chłopiec leciał by podziwiać skok taty. Samolot nie zahaczył też o drzewo, podchodził do lądowania i miał już lądować gdy nagle poszedł w dół”.
Źródło do wiadomości redakcji.
Polska-IE
Podziel się z innymi
Ogromny meczet jedna
Zawodowi żebracy za
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »