Odwołanie Marty Herdy oddalone

Polka skazana na dożywotnia karę pozbawienia wolności, nie doczeka się ponownego rozpatrzenia jej sprawy w Irlandii, a stało się tak za sprawą decyzji Sądu Najwyższego.

 

Marta Herda skazana na dożywocie za jak mówią niektórzy, rzekome morderstwo na Csabie Orsosu, a ten utonął, kiedy samochód prowadzony przez Polkę wpadał do wody, łamiąc bariery South Quay w Arklow, nie będzie sądzona w Irlandii kolejny raz.

Od wyroku skazującego, Marta Herda złożyła wcześniej odwołanie do Sądu Apelacyjnego, który jej prośbę oddalił, bez rozpatrywania sprawy.

 

Następnie apelacja wpłynęła do Sądu Najwyższego Irlandii, który obecnie także oddalił prośbę Polki, co właściwie zamyka tę drogę postępowania. Oczywiście w kraju pozostała jeszcze jedna możliwość, ale z tej raczej adwokat Marty Herdy nie skorzysta, ponieważ wniosek o kasację wyroku przez prezydenta, może jedynie wydłużyć próbę oczyszczenia Polki z zarzutów i uwolnienia jej od wyroku.

W orzeczeniu do odrzucenia prośby o ponowne rozpatrzenie sprawy Polki czytamy, iż wniosek, jak i sama sprawa, nie spełniają konstytucyjnych kryteriów odwołania, poinformował adwokat Marty Herdy.

Z wcześniejszych informacji jednak wiemy, że nie będzie to koniec sprawy, ponieważ Polka ma zamiar bronić się przed Europejskim Sądem Najwyższym, a nawet Trybunałem Praw Człowieka Unii Europejskiej.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »