Niepokojące zachowanie szefa Ryanair

Zachowanie szefa linii lotniczej Ryanair może wzbudzać co najmniej ciekawość, o ile nie obawy o przyszłość przewoźnika.

 

Jak informuje Financial Times, Michael O’Leary sprzedał akcje swojej firmy, a wartość sprzedaży to 2 mln €. Na decyzję szefa Ryanair może mieć wpływ niedawne oświadczenie, które złożył publicznie, a wiąże się z prognozami dla przewoźnika na kolejne lata.

Przewidywania O’Leary’ego są niepokojące, bo mówią, iż w konsekwencji Brexitu, jego firma będzie tracić, zarówno dochody, jak i na wartości.

 

Tym samym decyzja o sprzedaży akcji wpisuje się w obraz ochrony swoich, wyłącznie swoich pieniędzy przez O’Leary’ego, a jego postępowania nie chcą komentować przedstawiciele linii, w tym rzecznik Ryanair, którego zapytano o powód sprzedaży pakietu o wartości 2 mln €, z posiadanych przez szefa Ryanair pakietu 44,1 mln € w akcjach.

Mówi się też, że po marcu 2019 roku, Ryanair może popaść w duże kłopoty finansowe, ponieważ koszty firmy będą rosnąć szybciej, niż jej przychody, a to będzie początkiem końca Ryanair.

 

Sytuacja może nie mieć jednak tak dramatycznego końca, czyli upadku linii, ale wyłącznie w chwili, kiedy Wielka Brytania podpisze umowy gospodarcze z Unią Europejską, czyli nie będzie ceł oraz dodatkowych opłat lotniczych.

 

Michael O’Leary sprzedał dwumilionowy pakiet akcji w cenie za jedną akcję 16,49 €.

Bogdan Feręc

Źr: Financial Times

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Podsumowanie tygodni
Winien system szkole
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »