Nielegalny imigrant w ciężarówce

Już wkrótce, bo 17 maja w Dublinie odbędzie się koncert zespołu Rolling Stones i właśnie z tego powodu do Irlandii zjeżdżają ciężarówki ze sprzętem nagłośnieniowym i oświetleniowym.

 

W tym właśnie miejscu rozpoczyna się cała historia, ponieważ w jednej z nich, odnaleziono 16-letniego uchodźcę, który ukrył się w jednej z ciężarówek. Samochód wyładowany sprzętem przyjechał do Corke Park z francuskiego Calais przez Wielką Brytanię, gdzie obsługa techniczna odnalazła pasażera na gapę.

Sprawą przejęła tutejsza policja, która zajęła się młodzieńcem. 16-latek został objęty opieką państwa, a Garda próbowała ustalić, jakiej jest narodowości.

 

W nadzór nad chłopakiem zaangażowano instytucję odpowiedzialną za opiekę nad dziećmi i młodzieżą TUSLA i nastolatek przebywa teraz w ośrodku dla osób nieletnich.

Młodzieniec był w dobrej kondycji zdrowotnej, mówią przedstawiciele TUSLA, chociaż nie wiadomo, jak długo przebywał ukryty w ciężarówce.

 

An Garda Siochána wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i dzisiaj z 16-latkiem przeprowadzone zostaną rozmowy, oczywiście za pośrednictwem tłumacza i o ile funkcjonariuszom uda się już ustalić, skąd pochodzi nastoletni nielegalny imigrant.

Bogdan Feręc

Źr: Garda/TUSLA

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
Skandal w służbie
Koniec dyskryminacji
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »