Naturalna kawa zapobiega demencji i chorobie Alzheimera!

Najnowsze badania naukowców dowodzą, że umiarkowane spożywanie czarnej kawy może w pozytywny sposób wpływać na zdolności poznawcze u osób starszych oraz chronić przed chorobą Alzheimera.

Kawa od lat posądzana jest o szereg szkodliwych działań na ludzki organizm, jednak wnikliwe badania wpływu kofeiny na funkcjonowanie mózgu osób starszych udowodniły, że spożywana z umiarem i w jak najbardziej naturalnej postaci pozwala zachować jasność umysłu i w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie mózgu.

Kawa lekiem na Alzheimera?

Przeprowadzone na grupie 1445 osób w wieku 65 i 68 lat badania dowiodły że spożywanie 1-2 filiżanek kawy realnie zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji oraz chroni przed rozwojem chorób mózgu typowych dla wieku starczego. W grupie osób regularnie pijących kawę zaobserwowano m.in. zwiększenie czujności i uwagi wpływających na poprawę zdolności poznawczych.

Wyniki eksperymentu jasno wskazują, że zawarta w kawie kofeina może realnie obniżać ryzyko wystąpienia zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu – u osób sięgających po kawę sporadycznie zaobserwowano zwiększoną tendencję do występowania demencji starczej oraz choroby Alzheimera.

Co ciekawe nadmiar spożywanej kawy działa w sposób odwrotny – nadużywanie kofeiny może prowadzić do występowania zaburzeń pamięci.

Lewatywa z kawy pomaga leczyć raka.

Kawa okazuje się także pomocna podczas terapii leczenia nowotworów. Lewatywy z kawy pochodzącej z upraw organicznych pozwalają zwiększyć wydzielanie żółci oraz usuwają szkodliwe toksyny w postaci fermentujących cukrów i białek z jelita grubego, które są pożywką dla komórek nowotworowych.

Warto pamiętać, że właściwości prozdrowotne wykazuje jedynie naturalna kawa, a nie napoje kawowe, w których znajdziemy więcej cukru i sztucznych dodatków niż mielonych ziaren.

Kawa jako środek owadobójczy

Kawa może być stosowana nie tylko w celach leczniczych i profilaktycznych. Doskonale sprawdza się także, jako skuteczny środek do unicestwiania bytujących w naszym otoczeniu karaluchów. Kawowe „pułapki” pozwalają zrezygnować ze stosowania niebezpiecznych dla zdrowia środków owadobójczych i tym samym chronią nasze zdrowie przed negatywnym działaniem silnych chemikaliów.

Aby pozbyć się z domu karaluchów wystarczy szklany słoik wypełnić do połowy wodą i umieścić w nim plastikowy kubek z mieloną kawą, aby swobodnie pływał po jej powierzchni. Zapach kawy zwabi niechciane insekty, które utopią się w wodzie. Po wypełnieniu słoika karaluchami wystarczy zmienić wodę i znowu włożyć do niej kubek z jeszcze nie zwietrzałą kawą.

Takie pułapki doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie karaluchy mają dobre warunki do rozwoju. Ustawione w spiżarni, obok lodówki czy w kuchennych szafkach pozwolą w ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia sposób zmniejszyć populację roznoszących choroby insektów.

Źródło: https://polakuleczsiesam.pl/naturalna-kawa-zapobiega-demencji-i-chorobie-alzheimera/

Info Zdrowie

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
[VIDEO] CBŚP zatrzy
LISTA PŁAC SELEKCJO
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »