„Musiałam obserwować moje dziecko w konwulsjach”- apel irlandzkiej mamy!

Dwie matki zainicjowały internetową petycję w sprawie zalegalizowania medycznej marihuany w celu leczenia ich dzieci cierpiących z powodu niszczących ich życie napadów padaczkowych. Do tej pory prawie 6 tys. osób podpisało ich petycję.

Neore O’Neill i Vera Twomey powiedziały, że ich dzieci skorzystały z oleju kanabidiolowego (CBD) i tetrahydrokannabinolu (THC), które pochodzą z konopi indyjskich. O’Neill z Kilgarvan, w hrabstwie Kerry poinformowała, że ​​jej syn Michael, który niedługo ukończy dwa lata, przestał cierpieć na osłabiające napady padaczkowe, odkąd zaczęła podawać mu olej CBD. Zdiagnozowano u niego obustronną polikicymię czołową i opóźnienie rozwoju w wieku zaledwie trzech miesięcy. List otwarty, który Neore O’Neill wysłała do Ministra Zdrowia Simona Harrisa na początku tego roku, w którym przedstawiła jej trudną sytuację, był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych.

W liście kobieta stwierdza: “Michael miał do 20 napadów w ciągu jednego dnia. Czy możesz sobie wyobrazić, jak to jest patrzeć na cierpiące dziecko, Panie Ministrze? Czasem nie przesypiałam całych nocy obserwując moje dziecko w konwulsjach mimo, iż było ono na maksymalnej dawce kilku różnych leków przeciwdrgawkowych. Były małe przerwy na badania krwi, testy moczu, EEG, MRI, badania fizykalne, tony lekarstw i leki przeciwwstrząsowe w nagłych wypadkach To, co przeszło przez jego małe ciałko, było niczym innym jak torturami. Musiałam sama zdecydować o leczeniu Michaela. Nie narażam mojego syna na żadne ryzyko, ale to nie jest w porządku, że rodzice muszą sami leczyć swoje dzieci”.

Mama dwulatka powiedziała, że ​​ potrzebne są dalsze licencje i przepisy, aby dać rodzicom dostęp do leków, których potrzebują do leczenia swoich dzieci.

Ava, córka Very Twomey, cierpi na zespół Draveta, rzadką, wywołującą ciężką postać epilepsji. Kobieta również twierdzi, że olej z CBD pomógł jej córce. Podczas przemówienia w trakcie Konkursu Ludzie Roku, zaapelowała do premiera Leo Varadkara, który był na widowni, aby przepisy dotyczące konopi medycznych dały ludziom możliwość “przeżycia swojego życia”.

-Wszyscy zasługują na to teraz i w przyszłości, nie tylko te siedem osób, które do tej pory otrzymało licencje w Irlandii, ale tysiące innych osób, które nas dziś oglądają, mając nadzieję i modląc się, aby przepisy zostały wprowadzone w celu złagodzenia ich cierpienia bólu- mówiła mama Avy.

Petycję można podpisać tutaj:

https://www.change.org/p/simon-harris-minister-for-health-simon-harris-legalise-medicinal-cannabis-in-ireland-now

Magdalena Graszk

 

Podziel się z innymi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »