„Mundur jak z McDonalda”

Dopiero co zaproponowano testowanie nowych mundurów dla policjantów w Irlandii, a te stały się obiektem poważnej krytyki.

 

Funkcjonariusze, którzy wypowiadali się o nowej propozycji ich władz, stwierdzali, że to, co im się proponuje, nie przystaje w żaden sposób do wymagań ludzi pracujących w Gardzie. Mundury muszą być przede wszystkim wygodne, a i nowoczesne, mówili, aby i funkcjonariusz An Garda Siochána, wyglądał jak Europejczyk.

Jedna z funkcjonariuszek w dosadnych słowach określiła nową propozycję umundurowania, mówiąc, że „przypomina ubranie z McDonalda”.

Kolejne komentarze także nie pozostawiają wątpliwości, jakie zdanie mają policjanci o swojej nowej odzieży służbowej, więc usłyszeć można było:

– Kiedy ta farsa się skończy?

– Proponowany mundur jest najnowszym i mam nadzieję, ostatnim brutalnym atakiem na naszą Gardę.

– Żenada!

 

W opiniach przesłanych władzom policji czytamy, iż funkcjonariusze chcą strojów nowoczesnych, które przystają do czasów obecnych, czyli koszul w typie „polo”, czapek baseballówek, a i wygodnych spodni oraz wytrzymałych butów. Wielu policjantów chętnie zrezygnowałoby również z krawatów, a przynajmniej ci, którzy pełnią służbę patrolową.

Obecnie zaproponowane, nie spełniają wg tej części opiniujących, żadnego z wymagań, więc nie mogą być wprowadzone do powszechnego użytku.

 

Szeregowi policjanci dodają, iż dobrze zaprojektowane i spełniające większość wymogów są mundury jednostek specjalnych, w tym the Armed Response Unit i the Garda Dog Unit i takich właśnie propozycji oczekują.

 

An Garda Siochána nie podjęła jeszcze decyzji o wprowadzeniu nowego wzoru munduru, a o tej dowiemy się po wakacjach, czyli po zakończeniu „testów” na żywych organizmach. Po tych jednak słowach nie należy się spodziewać, aby nowy model policyjnego wdzianka został zaakceptowany, a i wprowadzony, jako obowiązujący w całym kraju.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: GRA/An Garda Siochána

 

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
UWAGA! Wirus na Face
Już wkrótce Hokus
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »