Mniej słońca, więcej deszczu i wiatru

Tydzień na początku będzie łagodny, raczej suchy, z wyjątkiem miejscowych burz. Jednak okres mokrej i wietrznej pogody, która zbliża się znad Atlantyku, spowoduje koniec ciepłego okresu i zwiastuje chłodniejsze i bardziej niespokojne warunki.

 

Poniedziałek ze stosunkowo dużym zachmurzeniem, ale i chwilami ze słońcem. Większość miejsc bez opadów, chociaż te będą pojawiać się przelotnie na zachodzie i północy kraju. Temperatury od 16 do 20 stopni Celsjusza, a wiatr umiarkowany do silnego na wybrzeżu Atlantyku.

 

Wtorek nadal suchy, a nawet z większą ilością słońca, chociaż nie na północy kraju, gdzie pogoda będzie najgorsza. Temperatura w dzień utrzyma się jeszcze w granicach od 15 do 20 st., ale noc może być już zimna. Synoptycy mówią, iż w niektórych rejonach nocne słupki termometrów pokażą zaledwie 6 stopni Celsjusza, chociaż na południu i zachodzie będzie około 10 st. C. Wiatr umiarkowany, silny na północy wyspy.

 

Środa rozpocznie się bezdeszczowo, ale już przed południem chmury zaczną gęstnieć. Podobnie będzie z temperaturą, która początkowo wzrośnie od maksymalnie 20 st. C., a następnie gwałtownie obniży się do 15 kreski na termometrze. Po południu od wybrzeża Atlantyku wejdzie nad Irlandię deszczowy front, który przesuwać się będzie w kierunku centrum, aby następnie pokryć całą wyspę. Wzrośnie też siła wiatru.

 

Czwartek to lekka poprawa pogody, bo opady mają być przelotne, ale nie należy liczyć na zbyt wysokie temperatury. Termometry wskazywać mają około 18 stopni, a i będą też miejsca, gdzie dotrą zaledwie do 14 st. C.

 

Piątek z pogodą mieszaną, chłodny.

Bogdan Feręc

Źr: Met Éireann

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Jak Cię widzą, tak
Początek rozprawy z
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »