Mniej fotoradarów na drogach

Garda wycofuje z dróg samochody wyposażone w kamery i urządzenia do pomiaru prędkości, ale tylko czasowo, więc nie ma powodów do zadowolenia.

 

Problem jest jednak poważniejszy, niż się wydaje, bo kolejny raz może narazić Gardę na falę odwołań od wystawionych mandatów za przekroczenie prędkości. W tym przypadku mamy jeszcze kilka innych problemów, ponieważ wycofanie z dróg większości samochodów do pomiaru prędkości nakazał Inspektorat Gardy, a podstawą stał się brak aktualnych systemów przetwarzających dane o poruszających się samochodach.

Kolejny problem jest typowo technicznym i policjanci nie mają czym zastąpić mobilnych fotoradarów, więc będzie ich na drogach znacznie mniej niż do tej pory, co oznacza, że część kierowców potraktuje tę informację, jako możliwość bezkarnego przekraczania prędkości.

 

Systemy operacyjne w samochodowych fotoradarach, nie były aktualizowane od 10 lat, dodaje Inspektorat Gardy, wydając jednocześnie zalecenie wycofania ze służby wszystkich wozów ze starymi systemami odczytującymi np. tablice rejestracyjne i prędkość, bo o ile fotoradary mają homologację, to system jest przestarzały i może źle współpracować z obecną technologią.

 

Garda Traffic Corps zapowiada, że jej funkcjonariusze nadal będą prowadzić kontrole przy użyciu osobistych urządzeń do pomiaru prędkości, a także z użyciem zamontowanych w radiowozach i nieoznakowanych pojazdach radarów, jednak działająca na zlecenie i pod kontrolą Gardy firma GoSafe, musi poddać aktualizacji systemy obróbki danych.

Funkcjonariusze dodają, iż wycofanie z dróg vanów z fotoradarami, utrudni ich pracę w najbliższym czasie, ale działania są niezbędne i muszą zostać przeprowadzone, a zalecenie Inspektoratu Gardy wykonane. (BF)

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Budowlani na wagę z
[VIDEO] PATRIOT24: R
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »