Ministrowie poprowadzili lekcję dla małych pacjentów

“Dzieci mają bardzo dużo mądrości w sobie i jeżeli damy im wiedzę, to potrafią tę wiedzę wykorzystać do tworzenia dobrych rzeczy” – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski prowadząc zajęcia dla pacjentów Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Lekcję, razem z ministrem, współprowadzili wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

 

“Co zrobić, żeby nie bolał brzuszek?”– pytał podczas lekcji minister Szumowski. Dzieci jednogłośnie odpowiadały, by jeść zdrowe jedzenie i nie jeść cukierków. Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko pytała zaś co robić, by bezpiecznie wrócić z wakacji.
Inauguracyjna lekcja w warszawskim szpitalu rozpoczęła cykl spotkań edukacyjnych z małymi pacjentami. Krokodylek Tirek, czyli maskotka Inspekcji Transportu Drogowego odwiedza uczniów  przedszkoli  i  szkół,  ale  nie  zapomina  o bezpieczeństwie najmłodszych, którzy nie mogą uczestniczyć w szkolnych zajęciach. Podczas wczorajszej, wyjątkowej lekcji krokodylek przyniósł wiele radości pacjentom szpitala. Dzieci obejrzały także film, w którym Tirek przekazywał zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Ministrowie zdrowia, Infrastruktury oraz szef Głównej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali małym pacjentom wiedzę o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze oraz jak zdrowo się odżywiać i w jaki sposób dbać o codzienną higienę. Po zakończeniu lekcji na wszystkich małych pacjentów szpitala czekały upominki.

“My, dorośli możemy się uczyć od dzieci jak radzić sobie z chorobą. Pacjenci szpitala dla dzieci nie tylko świetnie znają zasady bezpieczeństwa i zdrowia, ale mają w sobie dużo pozytywnej energii” – powiedział minister Łukasz Szumowski po zakończeniu lekcji.
Krokodylek Tirek wraz z inspektorami będzie odwiedzać cyklicznie małych pacjentów oddziałów dziecięcych w szpitalach na terenie całego kraju.
MZ.gov.pl

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Hołd dla ofiar kata
Cywilizacja europejs
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »