Minister przed Komisją Oireachtas

Minister budownictwa Eoghan Murphy odmówił stawienia się przed połączoną Komisją ds. Mieszkalnictwa Oireachtas.

 

Członkowie Komisji chcieli już w minionym tygodniu spotkać się z ministrem, aby omówić nieścisłości w danych na temat liczby osób bezdomnych w kraju, jednak Ministerstwo Budownictwa poinformowało, iż zaproszenie zostało przez ministra odrzucone.

W uzasadnieniu napisano, iż minister wyklucza spotkanie z Komisją wyłącznie w tej sprawie i może stawić się na posiedzeniu, jednak dopiero po ukończeniu raportu, a ten pojawić ma się wkrótce.

 

Posłowie opozycji, którzy zasiadają w Komisji, stwierdzili, że jest to zachowanie aroganckie, a i może potwierdzać, iż Ministerstwo Budownictwa manipuluje danymi. Komisja Oireachtas ponowiła więc swoje zaproszenie, które tym razem zawierało ostrzejsze sformułowania.

Ministerstwo Budownictwa odpowiedziało i na ponowne zaproszenie, jednak tym razem stwierdzono, że minister pojawi się na posiedzeniu. W odpowiedzi zaznaczono, że minister chciałby omówić kwestie związane z projektami odbudowy Irlandii.

 

W tym momencie swobodnie można uznać, iż minister Murphy wybrał temat zastępczy na posiedzenie Komisji, która zaprosiła go w konkretnej sprawie i celu, a i ona wybiera tematy do dyskusji z zapraszanymi gośćmi.

Wydaje się, iż dalsze takie postępowanie ministra, może doprowadzić go do wotum nieufności, a to z całą pewnością złoży opozycja, o ile Murphy nadal unikać będzie odpowiedzi na kłopotliwe dla niego i rządu pytania.

Bogdan Feręc

Źr: Oireachtas. Department of Housing

Zdj: Oireachtas TV

Podziel się z innymi
Izba Lordów zamiesz
Stanowcze „NIE”
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »