Min. Łapiński: Prezydent podejmie decyzję, którą uzna za najlepszą dla Polski

– W sprawie noweli ustawy o IPN, po głębokim rozeznaniu sprawy, Prezydent Andrzej Duda podejmie decyzję, którą będzie uważał za najlepszą dla kraju – mówił w sobotę rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. – Prezydent uważa, że Polska ma prawo do obrony swego dobrego imienia – dodał.

 

Minister Łapiński potwierdził, że nowelizacja wpłynęła w piątek do Kancelarii Prezydenta. Jak zaznaczył, zgodnie z konstytucją głowa państwa ma 21 dni na podjęcie decyzji.

 

– Prezydent uważa, że Polska jak każde inne państwo ma prawo do obrony swojego dobrego imienia i  że – jak każde inne państwo – ma prawo do obrony prawdy. Bo prawda często nie obroni się sama przed kłamstwem, tylko trzeba tę prawdę wzmacniać – powiedział w „Śniadaniu w Trójce” rzecznik Prezydenta.

Zobacz także:List ministra Krzysztofa Szczerskiego do amerykańskich kongresmenów PL/ENG

 

Pytany, czy Prezydent analizuje głosy popierające oraz przeciwne nowelizacji ustawy o IPN, odpowiedział: „wszystkie głosy słyszymy i analizujemy, bo to są różne głosy, to nie jest tak, że Kancelaria Prezydenta, czy Pan Prezydent jest na nie głuchy, ślepy, zupełnie tego nie dostrzega”. Dodał, że Andrzej Duda „decyzję podejmie taką – po głębokim rozeznaniu sprawy – którą będzie uważał za najlepszą dla kraju i dla swoich rodaków”. (PAP, MK)

Prezydent.pl>>>

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
PIĘĆ MILIONÓW ZAM
Dyżur konsularny w
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »