MFW namawia rząd, aby nie obniżał podatków

W kwestii Brexitu coś się dzieje, ale jeszcze nie wiadomo co, a wskazują na to działania świata polityki i finansów.

 

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał irlandzki rząd, aby w przyszłych kilku budżetach, nie obniżał podatków, ale też nie nadawał priorytetu wydatkom z państwowej kasy. MFW w tej samej notatce nawołuje firmy z Irlandii, aby przygotowały się na Brexit, więc coś musi być na rzeczy.

To oczywiście niepokojąca informacja, bo może oznaczać przygotowania do twardego Brexitu, a ten, jak wiadomo, nie będzie niczym dobrym dla Irlandii.

 

MFW zalecił też rządowi, aby przygotował swoje kolejne budżety na wspieranie gospodarki, co pomagać ma w jej ożywianiu i rozwoju. Głównymi sektorami, jakie sugeruje się wspierać irlandzkiemu rządowi, mają być infrastruktura oraz edukacja.

Mówi się też, iż władze kraju powinny unikać podgrzewania gospodarki, a i rozsądnie gospodarować zgromadzonymi pieniędzmi. Sugeruje się również, aby stworzyć nowe ramy rygorystycznej polityki fiskalnej oraz przygotowanie buforów, przeciwko następnemu spadkowi koniunktury.

 

We wnioskach końcowych zaleca rządowi wykorzystanie obecnych wysokich stóp wzrostu i niskiego bezrobocia do naprawy finansów publicznych, w tym poprzez podwyższenie niektórych podatków.

Bogdan Feręc

Źr: MFW

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Ponownie wydaliśmy
Po co to referendum?
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »