Matka maltretuje córkę a Garda i sądy odmawiają pomocy

Podziel się z innymi

Młoda mama z Dublina nie wie już gdzie szukać pomocy. Jest terroryzowana i zastraszana przez własną matkę, która grozi, że nie przestanie dopóki nie zobaczy córki martwej. Garda i sądy rozkładają ręce.

 

24-letnia Sorcha Hedderman, z Santry, w hrabstwie Dublin, musiała zmienić swoje imię, zrezygnować ze studiów i przenieść swoją córkę do nowej szkoły, aby ukryć się przed swoją matką. Kobieta ujawniła w wywiadzie dla Irish Sun, że jest przerażona, nie może spać w nocy i czeka na tragedię…

Jej matka, którą gazeta nazywa „potworem”, groziła, że spali swoją córkę i jej psa. Napisała także jej partnerowi, iż ma nadzieję, że Sorcha umrze na raka.

Matka 24-latki powybijała okna po czym wtargnęła do domu córki i pobiła ją tak dotkliwie, że na jej twarzy pozostały ślady. Niezrównoważona kobieta stwierdziła też, że do końca tygodnia ciało jej córki znajdzie się w „plastikowym worku”.

Pomimo udręki, młoda prześladowana mama powiedziała, że została “zignorowana” przez Gardę i irlandzki system prawny. Jej matka, Karen, została zwolniona za kaucją po incydencie związanym z atakiem na dom swojej córki. Niestety kobieta ciągle wraca pod dom 24-latki, gdzie krzyczy, wypisuje dziwne hasła na murach i grozi młodej mamie i jej córce. W ubiegłym tygodniu kobieta w akcie szału butelką wina wybiła okno frontowe domu Sorchy. Choć Karen swoim postępowaniem łamie warunki kaucji, to Garda nie zdecydowała się do tej pory na jej aresztowanie.

Sorcha powiedziała: „Od 4 lat nie mam związku z moją matką. Wystąpiłam wtedy przeciwko komuś, kogo ona zna i tak zaczęły się moje kłopoty. Teraz moja matka twierdzi, że nie przestanie mnie prześladować dopóki nie umrę. Zablokowałam jej numer telefonu, ale ona wysłya wiadomości do moich znajomych, wsiada też do autobusu i śledzi mnie gdziekolwiek jadę”.

W jednym z sms-ów do partnera Sorhyc jej matka napisała: „Ta tłusta, brzydka k *** i jej brzydka gruba córka do końca tygodnia znajdą się w workach”. Karen zagroziła także, że będzie atakować wszystkich znajomych Sorchy i kiedy tylko ona zostanie przy życiu spali ją i jej psa.

W wiadomości sms-owej wściekła matka napisała także: „Zamierzam zniszczyć coś więcej niż jej twarz, zabiję ją i spalę ją żywcem a jej dziecko zostanie sierotą”.

Jednak nawet przy takiej ilości dowodów przeciwko jej groźnej mamie, młoda kobieta twierdzi, że jej rodzina została pozostawiona bez żadnej pomocy. – Czuję się jakby Garda czekała na moją śmierć zanim zrobi cokolwiek. Moja matka nie jest chora, zwyczajnie czuje się bezkarna. Moja córka jest przerażona po tym, jak Karen wybiła okno w naszym domu. Trzyma kij obok łóżka i powiedziałam jej, żeby w razie czego uderzyła Karen tak mocno, jak tylko może i potem szybko uciekała, gdyby moja matka włamała się do domu- przyznała Sorcha.

Młoda kobieta poinformowała, że sprawę zgłaszała 17 różnym funkcjonariuszom Gardy i nie uzyskała od nich żadnej pomocy. Sąd też nie pomógł powołując się na raporty inspektorów, którzy nie wystosowali żadnych zarzutów w stosunku do matki przerażonej Sorchy. Garda nie chciała komentować sytuacji.

Magdalena Graszk

Drug trafficking sus
Będzie „tak” dl
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »