Mamy marzenia i plany, które są o wiele dalsze niż Konkurs Piosenki Eurowizji – z muzykami duetu Happy Prince Jakubem Prachowskim i Tomaszem Stawarzem rozmawia Sławek Orwat

Happy Prince to dwóch przyjaciół – Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz, którzy spotkali się po latach, by ponownie połączyć swoje siły i wykorzystać zdobyte doświadczenia muzyczne i producenckie. W ten sposób powstał projekt Happy Prince. Współpraca ta zaowocowała materiałem na pierwszy wspólny album, który niebawem się ukaże.

Wokalistą zespołu jest Kuba Prachowski – kompozytor, aranżer i autor tekstów. Przez kilka lat był wokalistą w zespole Eden Express, z którym zwyciężył w konkursie na najlepszy zespół rockowy w Polsce „39 i pół decybela ponad normę” w 2009 r. Eden Express zadebiutował na 50-tym Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2013 r. Grupa miała za sobą również występy na Sopot TOPtrendy Festiwal, Vena Music Festival oraz w programie Kuby Wojewódzkiego. Kuba jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Rzeszów Carpathia w latach 2011, 2012, 2013 oraz zdobywcą Grand Prix tegoż festiwalu w 2015r.

Tomasz Stawarz to muzyk związany z przemyską sceną rockową i jazzową. Od najmłodszych lat szlifował swój warsztat z przemyskimi zespołami. W latach 2001-2002 współpracował z rzeszowskim zespołem Haratacze, z którym koncertował m.in. na Przystanku Woodstock. Po wyjeździe z Polski związał się na dwa lata z londyńskim zespołem The Pakt i wraz z nimi nagrał singiel.

Paweł Sęk z Los Angeles – nominowany w roku 2013
do Nagrody Grammy autor masteringu
piosenki duetu Happy Prince (fot. Wikipedia)

Następne lata (2009-2016) to bardzo owocna współpraca z brytyjskim zespołem After The Ice, z którym nagrał E-pkę Commence oraz Thick Snow Magic. Zespół koncertował w całej Europie, a jednym z ważniejszych występów był udział w prestiżowym South by West Festival w Austin w Texasie. Tomek jest perkusistą ale z powodzeniem grywa również na innych instrumentach, komponuje i aranżuje.

Obecnie Kuba Prachowski wraz z Tomkiem Stawarzem tworzą projekt Happy Prince, a ich singiel „Don’t Let Go” został wybrany spośród rekordowej liczby zgłoszeń do polskich preselekcji Eurowizji 2018. Teledysk do piosenki powstał w Hotelu Bellotto, gdzie w klimatycznym tańcu zobaczymy parę tancerzy z Grupy Tanecznej NEXT Tomasza Barańskiego. Mix i mastering został zrealizowany przez nominowanego w roku 2013 do Nagrody Grammy mieszkającego w Los Angeles, a pochodzącego podobnie jak Kuba i Tomek z Przemyśla Paweł Sęk, o którego nominacji więcej informacji można przeczytać tutaj

***

– 2 lutego zadzwonił do mnie po raz pierwszy w życiu numer, który w pamięci mojego telefonu zapisany był pod hasłem Tomek od Sławka B* [krótka notka o tej tajemniczej postaci znajduje się pod rozmową – przyp. red.] Wyjaśniłeś mi pokrótce Tomku, że wraz z kolegą z Polski postanowiliście wystąpić w polskich pre-eliminacjach do Eurowizji 2018. Czemu zawdzięczam tak ogromne zaufanie? Czyżby powodem była moja przygoda z Kasią Moś sprzed roku, czy też kompletnie inne względy? 

Tomek: Witam cię Sławku i wszystkich twoich czytelników. Może w to nie uwierzysz, ale w momencie gdy dowiedziałem się, że zostaliśmy wybrani do polskich preselekcji do Eurowizji, pomyślałem, z kim mógłbym się tym podzielić na terenie Wielkiej Brytanii i kto mógłby docenić nasz utwór i pomóc pokazać go większej publiczności. Jaki Człowiek, dziennikarz? I pierwszą osobą byłeś właśnie ty, pomimo tego, że…

Pełny tekst na stronie: Muzyczna Podróż>>>
Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Interior minister pr
Lina – Part 8.4
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »