Małe rzeczy – WIELKA POMOC

Trzeba było kilku transportów, by pomieścić wszystkie dary dla dzieci z sierocińca w Kamerunie. Zbiórkę pod nazwą ,,Podaruj szczoteczkę” po raz kolejny zorganizował Tomasz Gzik z Ennis. Akcję wsparła oczywiście Sobotnia Polska Szkoła im. Janusza Korczaka w Limerick.

 

– Dla nas nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa – mówi Kamila Turzyńska, wicedyrektor SPS im. J. Korczaka w Limerick. – Nasza szkoła już wcześniej brała udział w podobnych akcjach – dodaje.

Tym razem zbierano najpotrzebniejsze przedmioty codziennego użytku. Były to między innymi pasty i szczoteczki do zębów, mydło, buty czy też plecaki. Wszystko to, czego my używamy nawet się nie zastanawiając, a czego dzieciom z sierocińca w Kamerunie brakuje.

 

Miejsce, do którego trafiły dary z tej zbiórki zostało wybrane nieprzypadkowo. Sierociniec w Kamerunie wybudował ojciec Dariusz, kolega pana Tomasza Gzika. Ten drugi bardzo często angażuje się w pomoc na rzecz dzieci, które znalazły schronienie w tym właśnie miejscu. Zbiórka trwała do 20 grudnia ubiegłego roku. Dary można było przynosić między innymi w każdą sobotę do naszej placówki.

 

– Akcja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Darów było tyle, że musieliśmy zorganizować dodatkowy transport – mówi Kamila Turzyńska. – Serdecznie i gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę dla dzieci z Kamerunu – dodaje.

 

– Odebrałem podarunki z SPS  im. Janusza Korczaka w Limerick, która po raz kolejny wsparła dzieciaki z sierocińca w Kamerunie. Bóg zapłać, dziękujemy wszystkim – napisał na swoim facebooku pan Tomasz.

 

Tomasz Gzik jest tatą jednego z uczniów naszej szkoły.  Akcją tą pokazał, że wystarczy odrobina chęci i dobrej woli, żeby sprawić wiele radości innym. Nawet dzieciom z najodleglejszych miejsc na świecie.

 

Autor: Paulina Kwiatkowska

Foto: Franek Żegliński

Podziel się z innymi
Orki u wybrzeży Ker
Zlikwidują korki z
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?

Translate »