Lista dziewcząt „do zgwałcenia” w irlandzkiej szkole

Kontrowersyjna lista została umieszczona na ścianie toalety chłopców w Davis College w Mallow, w hrabstwie Cork. Studenci, będący pomysłodawcami tego przedsięwzięcia, prosili studentów o głosowanie obok nazwisk nastoletnich dziewcząt ze szkoły. Lista ta miała tytuł “Te, które zbiorą najwięcej głosów zostaną zgwałcone”. Wszystkie imiona wymienione na liście dotyczą niepełnoletnich dziewcząt.

 

Dyrekcja Davis College wydała oświadczenie zapewniające, że sprawa traktowana jest bardzo poważnie, i że bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczniów jest dla nich priorytetem.

 

Dyrektor szkoły, Stephen Gilbert, powiedział, że nauczyciele będą dyskutować na ten temat z wszystkimi studentami uczelni.

 

– Lista została usunięta, gdy tylko zostaliśmy powiadomieni o jej istnieniu. Rozmawialiśmy z każdą z dziewcząt, wymienionych na liście starając się odpowiedzieć na ich wszystkie pytania i rozwiać ich waątpliwości związane z zaistniałą sytuacją. Nasi nauczyciele S.P.H.E (edukacja społeczna, edukacja osobista i edukacja zdrowotna),będą omawiać ten temat z każdą klasą. – powiedział dyrektor.

Z ostatnich informacji wynika, że Garda nie została zaangażowana w sprawę. Prowadzone jest jedynie wewnętrzne dochodzenie na terenie uczelni.

Magdalena Graszk

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Topaz zmienia nazwę
SuperValue ostrzega:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »