Letni penis

Podziel się z innymi

Jedna z teorii głosi, iż penis jest nieco większy podczas lata, natomiast zimą, jest wręcz odwrotnie, czyli ów narząd się kurczy.

 

Naukowcy właśnie zadali kłam temu twierdzeniu i stwierdzili, że to tylko pobożne życzenia i wieloletnie badania potwierdziły, iż temperatura nie ma nic wspólnego z długością prącia. Owszem i to jest fakt, penis ma taką właściwość i podczas jego wychłodzenia chowa się lekko w powłoki ciała, jednak jest to wyłącznie reakcja obronna organizmu, który chce zachować ten ważny dla nas mężczyzn narząd przed odmrożeniem, a właściwie utrzymać ciepłotę całego ciała.

Niestety nie działa to w drugą stronę, czyli podczas nawet upalnej pogody, męskie narząd kopulacyjny nie staje się dłuższy, a i organizm nie wysuwa go na zewnątrz dalej, niż działo się to wcześniej.

 

W każdym razie można doprowadzić do przegrzania, ale wyłącznie jąder, które poprzez zbytnie ogrzanie, stracą, na szczęście najczęściej okresowo, możliwość produkcji plemników. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych prowadząc swoje obserwacje, poddali badaniu grupę ponad 1000 mężczyzn w wieku od 25 do 45 lat i przez ponad dwa lata, mierzyli ich prącia w różnych warunkach pogodowych, a i sami schładzali i ogrzewali im penisy, chociaż dokładna metoda badań nie została ujawniona.

 

Błędne przekonanie, iż członek w okresie letnim się wydłuża, powstało z niewiedzy, mówią lekarze z Los Angeles i Orlando, a takie odczucia powoduje syndrom letniego prącia. Najczęściej w porze letniej dochodzi do ukąszeń i otarć, co w pierwszej fazie może spowodować wzwód albo odczucie trwałego wzrostu, jednak to tylko doznanie fizyczne, które nie ma wpływu na długość i obwód penisa.

 

Urolog Jamin Brahmbhattem stwierdza:

Latem i zimą, rozmiar twojego penisa powinien pozostać taki sam. Kiedy na dworze jest zimno, twoje ciało stara się utrzymać wewnętrzne ciepło i dlatego może wydawać się, że jest bardziej skurczone, ale to poprzez naczynia krwionośne, które się kurczą, jednak nie mają wpływu na sam rozmiar prącia.

W porze letniej nie ma też powodów, aby członek się wydłużał, bo proces pozbywania się ciepła z organizmu odbywa się poprzez skórę, a ta wydzielając pot, przez jego odparowanie schładza cały organizm.

 

Cóż dodać, długość to rzecz względna…

Bogdan Feręc

Źr: Medical Journal Post

3500 osób nie polec
Kościół nie będz
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »