Kłamstwo aborcyjne

Prawdę mówiąc, wystarczyłoby poszukać informacji w internecie, aby przekonać się, że działacze antyaborcyjni kłamią, ale posuwają się do tego także lekarze, więc takie przypadki powinny być napiętnowane.

 

Do kłamstwa, bo inaczej tego określić nie można, posunęła się założona przez amerykańskich działaczy antyaborcyjnych jedna z klinik ciąży w Belfaście, co wytknęli jej dziennikarze z Północy. Okazuje się, a sygnałów na ten temat północnoirlandzka prasa miała sporo, że pracownicy kliniki informowali pacjentki, iż aborcja może przyczynić się do raka piersi, co oczywiście jest wierutną bzdurą.

Jak wykazało dziennikarskie śledztwo Klinika Stanton Healthcare informowała pacjentki, że oprócz raka, aborcja zwiększa znacznie ryzyko bezpłodności, co także mija się z prawdą i wynikami potwierdzonymi przez wieloletnie badania kliniczne.

 

Jakby tego było mało, dziennikarka, która weszła na umówioną wcześniej wizytę do jednego z gabinetów lekarskich w wymienionej z nazwy klinice, nagrała ukrytą kamerą wypowiedź lekarza, a ten stwierdził, iż „jest zbyt ładna, aby poddać się aborcji”. Lekarz ostrzegł też dziennikarkę, że przerwanie ciąży spowoduje u niej, iż „… piersi wypełnią się rakiem”.

 

Zarówno ogólną działalność w kwestii błędnego informowania pacjentek o potencjalnych zagrożeniach i powikłaniach związanych z zabiegiem aborcyjnym, jak i sam sposób przekazywania informacji, skrytykowany został już przez naczelnego ginekologa kraju, który stwierdził, że zachowanie lekarzy w tej klinice jest po prostu „podłe”.

O ile nie ma problemu z samą informacją z zagrożeniami, jakie może spowodować aborcja, to wprowadzanie w błąd, lub świadome przekazywanie fałszywych informacji, które mogą mieć wpływ na decyzję pacjentów, może zostać uznane w niektórych przypadkach za błąd lekarski lub nawet przestępstwo, co kwalifikować będzie taki czyn do postępowania karnego.

 

Aborcja w Irlandii Północnej jest obecnie zabroniona, więc kobiety z tego kraju, aby dokonać zabiegu usunięcia ciąży, udają się do Wielkiej Brytanii, podobnie jak dzieje się to jeszcze w przypadku mieszkanek Irlandii.

Sytuacja wkrótce może się jednak zmienić, ponieważ tuż po zakończeniu wygranego referendum aborcyjnego w Republice, m.in. Sinn Féin zapowiedziało walkę o takie prawo w Irlandii Północnej, a dołączyły do tego ugrupowania organizacje społeczne.

Bogdan Feręc

Źr: The Times/Belfast Telegraph

Zdj: Pixabay

Podziel się z innymi
Visa powinna działa
Rzadki gość w Irla
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »