Katastrofa lotnicza: Pilot i polski 7-latek zginęli na miejscu

Naoczny świadek katastrofy samolotu w hrabstwie Offaly mówi, że samolot spadł “jak torpeda”.

Samolot wystartował z lotniska Clonbullogue, wczoraj, tuż po godzinie 14.00 i spadł w dół około pół godziny później w rejonie pomiędzy Edenderry i Daingean, w odległości około 2 km od lotniska w Clonbullogue. Garda poinformowała, że 16 członków Klubu Spadochronowego (Irish Parachute Club), wyskoczyło z samolotu tuż przed wypadkiem.  Miejscowi, którzy zauważyli skoczków spadochronowych, byli świadkami tego, jak samolot spadł “jak torpeda” z nieba, a wkrótce potem uderzył w ziemię.

 

Samolot rozbił się podchodząc do lądowania. Po dwóch godzinach od tragedii dotarli do samolotu i usunęli z wraku dwa ciała. Poinfomrwano, iż ofiarami są: pilot z Wielkiej Brytanii i siedmioletni syn jednego z członków Irish Parachute Club.

Ojciec chłopca, który pochodzi z Polski, ale mieszka w Dublinie, miał znajdować się w grupie 16 osób, które wyskoczyły z samolotu tuż przed katastrofą, jednak te informacje się nie potwierdziły. Zrozpaczony mężczyzna pojawił się później na miejscu wypadku.

Oddział Badania Wypadków Powietrznych utworzył kordon wokół tego obszaru i konieczne było sprowadzenie koparek w celu usunięcia wraku, gdyż siła uderzenia wbiła samolot w ziemię.

 

Członkowie Obrony Cywilnej, Offaly Fire Services i Garda są zaangażowani w operację. Świadek zdarzenia, Jimmy Slattery, który był wtedy na spacerze ze swoim psem, usłyszał ryk silnika samolotu i zobaczył jak się rozbija.

Powiedział: “Po prostu spadł pionowo. Zbliżył się do linii drzew i po chwili usłyszałem uderzenie… Myślałem początkowo, że to są jakieś akrobacje i czekałem, aż samolot ponownie wzbije się w powietrze, jednak tak się nie stało. Samolot spadł w dól jak torpeda. Potem było słychać tylko donośny ryk”.

Obecnie nieznane są jeszcze imiona i nazwiska ofiar katastrofy.

Magdalena Graszk

Sprostowanie:

“Nieprawdą jest, że na pokładzie samolotu był ojciec chłopca. Ojciec został na ziemi i w tym wylocie nie oddawał skoku. Nieprawdą jest, że chłopiec leciał by podziwiać skok taty. Samolot nie zahaczył też o drzewo, podchodził do lądowania i miał już lądować gdy nagle poszedł w dół”.
Źródło do wiadomości redakcji.
Polska-IE
Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Czy będzie magistra
[VIDEO] CBŚP zatrzy
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »