Jak Flynn przemyt udaremnił

Irlandzcy celnicy kolejny raz odtrąbili sukces, a pomocny przy wykryciu kontrabandy okazał się oficer Flynn.

 

Każdy pies, który pracuje dla władz kraju, uważany jest w Irlandii za oficera, za co przysługuje mu dodatek służbowy, a i status ochronny. Tyle na temat szczegółów zatrudnienia psów w Urzędzie Celnym, czyli przechodzimy do istoty rzeczy.

Jednoznaczne zachowanie psa pracującego w dublińskim porcie kazało celnikom przeszukać niewielką ciężarówkę z Polski, a ta przypłynęła do Irlandii promem z Cherbourga.

 

Po przeszukaniu okazało się, iż oprócz deklarowanej zawartości dwaj kierowcy pięćdziesięcio- i trzydziestolatek wiozą coś jeszcze, a tym czymś było piwo i papierosy. Ogólna wartość przemytu wyniosła kilka tysięcy euro, więc wydaje się, że mężczyźni mogli współpracować ze zorganizowaną grupą przestępczą, która testuje nowe szlaki przerzutu.

W furgonetce znaleziono także sporą ilość gotówki (17.000 €), a ta mogła pochodzić z przestępstwa, chociaż to wyjaśni dalsze dochodzenie.

 

Podczas przeszukania pojazdu oficerowie celni znaleźli m.in. 132 litry piwa oraz 4320 paczek papierosów bez irlandzkich znaków akcyzowych.

 

Na rozprawie wstępnej przeciwko przemytnikom sędzia Sądu Rejonowego w Gorey uznał, iż sprawa jest poważna i wydał nakaz trzymiesięcznego aresztowania dla obu kierowców. Taki okres ma umożliwić celnikom, a także urzędnikom skarbowym prowadzenie dochodzenia wyjaśniającego, a w konsekwencji przygotować pełny akt oskarżenia.

 

Ten czyn zagrożony jest wysoką grzywną lub karą więzienia od dwóch do pięciu lat.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Revenue

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Winien system szkole
Batoniki z plastikie
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »