Jak Cię widzą, tak Cię piszą…

Kilka razy w roku zwracam się do Państwa z podobnym apelem i jednocześnie prośbą, ale jak widać, nadal muszę to robić, czyli nic się nie zmienia, a to nie jest dla Polonii dobra rekomendacja.

 

O ile z komentarzami na stronie „Polska-IE” poradziłem sobie już dawno, wyłączając właściwe możliwość dodawania „myśli nieuczesanych”, to taki przywilej pozostał Państwu na Facebooku. Czasami myślę, że szkoda, gdyż nadal pojawiają się na naszym fan page-u komentarze i nazwijmy je delikatnie, wulgarne, obraźliwe lub po prostu nieprzemyślane.

Czytam je oczywiście wszystkie i chociaż czasami nie reaguję, to ustawiam blokady poszczególnych słów, co z kolei eliminuje wpisy.

 

Inaczej sprawa wygląda z moimi irlandzkimi znajomymi, którzy natomiast reagują i informują mnie o wybrykach słownych czytelników. Wtedy to ja się tłumaczę, żeby wyjść z sytuacji, jako Polonia z twarzą, a zapewniam, że nie jest to proste.

 

Na koniec chciałbym przypomnieć, że portal „Polska-IE” czyta spora grupa Irlandczyków oraz śledzą go władze tego kraju, z którymi nawiasem mówiąc, współpracujemy ściśle, więc może to skłoni Państwa, aby komentarze, pisane były w nieco innym tonie, a i bez użycia słów wulgarnych i uwłaczających.

Zapewniam, że większość naszych „przecinków” słownych znana jest rodowitym mieszkańcom Irlandii, czyli nie trzeba ich już tego uczyć. Można natomiast wpoić w nich nasze swojskie „Dzień dobry”, czy choćby poprawnie wymawiane „Cześć”.

Bogdan Feręc

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Anti-abortion marche
Mniej słońca, wię
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »