Irlandzkie upały pojawią się ponownie

Dopiero skończyła się krótka fala upałów i weszliśmy w okres o nieco niższych temperaturach, a już meteorolodzy mówią o kolejnych gorących dniach.

 

O ile wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami synoptyków, już za kilka dni powróci do nas słońce, a wraz z nim wysoka temperatura. Mówi się, że w Irlandii będą rejony, gdzie termometry pokazywać będą nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu, czyli upał.

Na większym obszarze kraju, także panować będą doskonałe warunki pogodowe, co oznacza, że temperatury wzrastać mają do 25 – 27 stopni.

 

Gorące, jak na Irlandię będą też noce, gdyż wtedy słupki termometrów nie będą pokazywać mniej, niż 14 stopni w skali Celsjusza.

 

Fala upałów dotrze do nas przez Morze Irlandzkie od strony Wielkiej Brytanii, gdzie tamtejsze służby meteo mówią o temperaturach przekraczających 30 stopni, a nie jest wykluczone, że dotrą do 34 st. C.

 

Pierwsze oznaki upałów odczuwać będziemy już po pierwszej dekadzie czerwca, a szczyt nadejść ma w połowie miesiąca i trwać ponad 7 dni.

Najbliższy weekend również ma być gorący, ale tylko w Wielkiej Brytanii, gdyż front znad środkowego Atlantyku zablokuje masy ciepłego powietrza znad południowej Europy w okolicach Morza Irlandzkiego, co skutecznie zatrzyma na kilka dni nadejście oczekiwanych przecież upałów.

 

W każdym razie ciepło jest w drodze i należy na nie tylko cierpliwie poczekać.

Bogdan Feręc

Źr: Weather Action

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »