Irlandzki rząd dofinansuje uchodźców

Gabinet Leo Varadkara podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na pomoc humanitarną w Jordanii, a pieniądze mają być wykorzystane na pomoc uchodźcom z Syrii.

 

Ogółem na konta Jordanii w tej transzy wpłynie dodatkowo 1,25 mln €, co na spotkaniu z jordańskim ministrem spraw zagranicznych Aymanem Al Safadim, ogłosił wicepremier Simon Coveney, przebywający obecnie w Jordanii. Simon Coveney wizytował też obóz uchodźców Za’atari, gdzie zapoznał się z warunkami, w jakich żyją uciekinierzy z Syrii.

Wicepremier spotkał się także z rodziną syryjskich uchodźców, którzy dziękowali mu za irlandzką pomoc, z której już skorzystali.

 

Simon Coveney:

Bardzo się cieszę, że mogłem być świadkiem pracy, która jest wykonywana, aby pomóc uchodźcom w obozie Za’atari.

Działania podkreślają szczodrość rządu jordańskiego i jego mieszkańców dla uchodźców.

Irlandia do tej pory zapewniła pomoc w wysokości ponad 100 milionów euro na kryzys w Syrii, a to sygnalizuje naszą głęboką solidarność z Syryjczykami i wszystkimi osobami dotkniętymi kryzysem w całym regionie.

 

Wicepremier Coveney podkreślił, że zaledwie 20 procent syryjskich uchodźców mieszka w przygotowanych dla nich dwóch jordańskich obozach, czyli Za’atari i Azraq, reszta koczuje rozsiana po całym kraju.

 

Organizacje pomagające uchodźcom w tamtym rejonie szacują, iż około 93% uchodźców przebywających w Jordanii, żyje poniżej granicy ubóstwa.

 

W najbliższych dniach wicepremier Coveney odwiedzi Izrael, Palestynę i Cypr, informuje Biuro Rzecznika Wicepremiera.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Podziel się z innymi
Jakub Krajewski: Mag
Bezrobocie w Irlandi
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »