Irlandzki rozwód bez separacji?

Dopiero opublikowana została informacja rządu, iż ten zgodził się na przeprowadzenie referendum skracającego czas separacji rozwodowej z czterech do dwóch lat, a już mamy propozycję, a ta proponuje całkowicie zlikwidować ten okres.

 

Pojawiła się w przestrzeni publicznej, jeszcze nieoficjalna informacja, że w niektórych przypadkach okres oczekiwania na rozwód, czyli separację, można by skrócić do absolutnego minimum, więc zrezygnować z dwuletniego czasu na zastanowienie.

Mówi się, że o ile strony przed sądem zgodzą się na rozwód, a i nie będą występować inne przeszkody związane z podziałem majątku, opieką nad dziećmi lub inne, rozwód mógłby przeprowadzony zostać w terminie ustalonym przez sąd, czyli na drugiej lub nawet pierwszej rozprawie.

 

Nie wiadomo, jak podejdzie do tej nieoficjalnej jeszcze propozycji Ministerstwo Sprawiedliwości, bo po pierwsze nie ma jeszcze formalnego wniosku o dodanie takiej regulacji do proponowanej ustawy, a i potencjalni wnioskodawcy, nie ujawni organizacji, jaką reprezentują.

Co ciekawe, takie rozwiązanie spodobało się niektórym ugrupowaniom politycznym i chociaż komentują ją bardzo oszczędnie, jednak twierdzą, że może nawet poprą tę propozycję.

 

W każdym razie sprawa nabiera rumieńców, a referendum w sprawie skrócenia czasu separacji przed rozwodem odbędzie się w maju 2019 roku.

Bogdan Feręc

Źr: media społecznościowe

Znajdź nas:

Radni zarobią więc
Uwaga – będzie wi
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn