Irlandia zyskuje w oczach Azjatów

Najnowsze publikacje największych think-tanków oraz pracowni analiz dają podstawę do twierdzeń, iż Irlandia staje się bardzo popularna wśród krajów azjatyckich.

 

Jak donoszą m.in. Asia Matters i PwC niezależnie od obaw związanych z Brexitem, azjatyckie firmy i instytucje finansowe wykazują zwiększone zainteresowanie Zieloną Wyspą, która w ich oczach jest ciekawym partnerem biznesowym. Takie działanie rynków azjatyckich daje również podstawy do podjęcia decyzji przez rząd Irlandii, który pomoże przedsiębiorstwom z Azji, wejść na rynek europejski, udostępniając m.in. swoją bazę biurową.

Sprawozdania obu firm analitycznych mówią też o bezpieczeństwie, jakie może zagwarantować Irlandia, a lokalizacja jest jedną z najlepszych w Unii Europejskiej, dodają eksperci. W tym punkcie wymienia się również kontakty międzynarodowe Irlandii, w pierwszym rządzie mówiąc o USA, Kanadzie i Australii, gdzie można znaleźć kontrahentów właśnie poprzez irlandzkie kontakty gospodarcze.

 

Raport mówi też o otwartości Irlandii na nowe rynki, ale też konkurencyjne otoczenie biznesu, a i preferencyjne stawki podatkowe.

 

Na zakończenie przedstawiciele Asia Matters i PwC mówili, iż Irlandię należy polecieć rynkom Azjatyckim, jako wyjątkowo dobrego i solidnego partnera. (BF)

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Dlaczego prąd w Irl
Grypa zabiła już 5
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Privacy Preference Center

Translate »