Irlandia zbliża się do Azji

Tuż przed północą w Hongkongu wylądował pierwszy bezpośredni lot z Dublina, a ten jak podkreśla Dublin Airport, odbył się bez międzylądowania.

 

Inauguracyjny lot z Dublina do Hongkongu wystartował ze stolicy Irlandii o 11:55, aby po 12 godzinach lotu wylądować na płycie Hong Kong International Airport. Usługę prowadzą linie Cathy Pacific, a lot CX 306 obsługuje samolot Airbus A350-900.

Trasa, co ważne, jest trzecią otwartą w 2018 roku, bezpośrednią z Europy do specjalnego regionu Chińskiej Republiki Ludowej, a wcześniej takich tras doczekały się Bruksela i Kopenhaga.

Lot z Dublina jest ogółem piętnastą trasą z Europy do Hongkongu, więc i stawia Irlandię na bardzo dobrej, a nawet ważnej pozycji w świetle zaangażowania gospodarczego Chin w Unii Europejskiej.

 

Zapowiadając lot z Dublina do Hongkongu dyrektor generalny Cathy Pacific w Europie James Ginns stwierdził:

Cieszymy się, że pierwszy i jedyny nieprzerwany lot z Irlandii do Hongkongu został dobrze przyjęty przez naszych klientów. Nasz zespół jest zachwycony, że może odegrać rolę w promowaniu dwustronnej turystyki i wzrostu gospodarczego między Irlandią i Azją. Jesteśmy przekonani, że nowa trasa będzie nadal oferować irlandzkiej opinii publicznej więcej wygody i możliwości wyboru oraz zoptymalizować możliwości irlandzkich firm.

 

Pierwszy lot z Dublina do Hongkongu prowadził Irlandczyk, kapitan Ian McGiunness, który był bardzo zadowolony, że to jemu właśnie przypadło pilotować inauguracyjny lot do Azji.

Ian McGiunness:

Cieszę się, że mogę obsługiwać tę pierwszą bezpośrednią trasę między moim rodzinnym miastem w Irlandii a moim przybranym miastem Hongkongu. Dorastałem w Irlandii i mieszkałem w Hongkongu przez ostatnie 17 lat. Oba miejsca są dynamiczne i cieszę się, że klienci mogą teraz cieszyć się bezpośrednim połączeniem w celu poznania piękna i kultury moich siedzib, w których dorastałem i które uwielbiam.

 

Przed odlotem pasażerowie do Hongkongu uczestniczyli w specjalnie na tę okazję przygotowanej ceremonii, a także otrzymali drobne upominki oraz specjalny certyfikat pierwszego lotu z Dublina do Hongkongu bez międzylądowania.

 

Szacuje się, iż rocznie do Hongkongu lata około 40.000 Irlandczyków, a po uruchomieniu trasy ilość pasażerów wzrośnie o 100% w ciągu pierwszego roku, aby przekroczyć 120.000 osób w latach kolejnych. Loty ze stolicy Irlandii do Hongkongu zaplanowano na poniedziałki, środy, czwartki i soboty.

Cena biletu waha się pomiędzy 500, a nawet 986 euro, w zależności opcji, jaką wybierzemy na czas podróży.

 

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Twitter – Cathy Pacific

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Biznes zadowolony z
Irlandzkie upały po
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »