Irlandia wysoko w rankingu

Niestety nie jest to dobra pozycja, gdyż najlepiej byłoby w tym przypadku, aby kraj znajdował się na samym końcu.

 

Od roku 2012 roku apetyt na fast foody w Irlandii wzrósł, a pomimo prowadzonych od tego czasu wielu akcji informacyjnych, sytuacja nie uległa poprawie i w kraju wydaje się na śmieciowe jedzenie więcej coraz więcej pieniędzy.

Wydatki na fast foody w okresie ostatnich sześciu lat wzrosły o 19% i wynoszą obecnie średnio 264 euro na osobę rocznie.

 

Lekarze informują, że pomimo prowadzonych działań, a i wprowadzania wielu kampanii informacyjnych, skala otyłości w Irlandii jest nadal bardzo wysoka, a i z każdym rokiem rośnie.

 

Badanie Euromonitor International, który przygląda się rynkowi fast foodów w Europie, ujawniło, iż irlandzki rynek szybkich dań stale zyskuje na popularności, a to prowadzi do fali otyłości. Tempo wzrostu sprzedaży śmieciowego jedzenia rośnie też proporcjonalnie do bogacenia się społeczeństwa, dodają analitycy.

Wydaje się, że należy uruchomić inne programy, które przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych, mówią zgodnie naukowcy i lekarze komentujący wyniki badań.

 

Zgodnie z badaniem najbardziej popularnym jedzeniem fast food w ubiegłym roku na wyspie był kurczak w panierce, a następnie frytki.

Bogdan Feręc

Źr: Euromonitor International

Zdj: Pixabay.com

Podziel się z innymi
TAGI POSTA
Rosną koszty proces
Paliwa najdroższe o
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.

Translate »